Büyükşehir’den kadın arıcılara destek

0
148

2019’dan bu yana arıcılığa 5 milyon liradan fazla destek veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hem kadın istihdamını artırmak hem de arıcılığı yaygınlaştırmak amacıyla Burhaniye’de 20 kadına 100 arılı kovan ve 40 arısız kovan desteğinde bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir’de tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik teşvik ve destekleriyle üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük Ana Arı ve Arı Ürünleri Üretim Merkezi’ni bünyesinde barındıran Büyükşehir Belediyesi, bal üretimini ve kalitesini artırarak Balıkesir Balını güvenilir bir marka haline getirecek adımları atıyor.

Özellikle kırsal bölgelerde gelir getirici faaliyetleri destekleyerek istihdamı büyütmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde son olarak Burhaniye Hacıbozlar, Kırtık ve Kuyumcu Mahallesi’nde arıcılık kurslarına katılan 20 kadına 100 arılı kovan ve 40 arısız kovan desteğinde bulundu.

3 BİN KOVAN DESTEĞİNDE BULUNULACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda bugüne kadar arıcılığa 5 milyon liradan fazla destek veren Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde ise Karesi, Altıeylül, Balya ve Sındırgı’da 3 bin adet kovan desteğinde bulunacak. Büyükşehir ayrıca arıcılar tarafından ‘Fondan Arı Yemi Makinesi’ alımı yaparak arı üreticilerine bir milyon lira değerinde fondan arı keki dağıtımı yapacak.

KADIN ÜRETİCİLERE KOVANLAR TESLİM EDİLDİ

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Birol Şahin, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Serkan Akça’nın katılımlıyla Burhaniye Hacıbozlar Mahallesi’nde düzenlenen törende kadın üreticilere kovanları teslim edildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here