Erten: Geleceğe ışık oluyoruz

0
152

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Balıkesir Şubesi’nin olağan genel kurul toplantısı dernek binasında tek listeyle gidilen seçimle gerçekleştirildi. Dernek Şube Başkanı İsmail Erten, yeni katılımlarla güven tazeleyerek yeniden başkanlığa getirildi.

Genel kurulda Divan Başkanlığını İbrahim Akyüz, Divan Katip Üyeliklerini Sadık Vatan ve Sultan Karakoyunlu yaptı. Genel kurulda ÇYDD Balıkesir Şube Başkanı İsmail Erten tekrar seçildi. Genel Kurula CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan ve dernek üyeleri katıldı.

Dernek Şube Başkanı İsmail Erten’in açılış konuşmasını yaptığı genel kurulda Erten ve yönetimi oy birliğiyle ibra edildi. Erten, kongrede yaptığı konuşmada ÇYDD’nin Türkiye’nin en güvenilir derneklerinden birisi olduğunu belirterek çağdaş eğitime yönelik yapılan etkinliklere değindi.

“170 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİYE DESTEK OLDUK”

ÇYDD Şube Başkanı İsmail Erten, “Ben Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni bir üniversite olarak kabul ediyorum. Bu üniversitenin 25 yıllık öğrencisi olarak sizlere sesleniyorum. 1989 yılı 21 Şubat günü Türkan Saylan ve arkadaşları tarafından derneğimiz kuruldu. 34 yıllık bir derneğiz. Balıkesir şubemiz de 21 Mayıs 1996 yılında açıldı. O günden bu yana küçücük bir odada 1 masa 5-6 sandalyeden oluşan bir şubeden bugün kendi binasına sahip bir şubeye geldik. Tabi buraya gelirken tüm üyelerimizin emeği var. Gerçekten olağanüstü bir emek verdiniz, destek verdiniz ve bugünlere geldiniz. 1997 yılında Siirt Pervari’de 12 kız öğrenciyle başlayan yolculuk bugün 103 bin öğrenciye çıktı. Türkan Saylan’ın hedefi 100 bindi, bu yıl 103 bini aştık. Şimdiye dek 170 bin civarında öğrenci bizden destek aldı. Tabi bu siz üyelerimizin desteğiyle oldu. Şubemizde de şu anda 254 öğrencimiz bizden destek alıyor. Tabi ki verdiğimiz destek yol parasını ancak karşılar. Ama genel merkezimiz 500 öğrenciye bir yıl boyunca konut desteği verdi. Ayrıca bu ay bütün öğrencilere aldıkları bursların dışında 500 lira ara dönemde yol parası yapsınlar diye bir destekte bulundu” dedi.

Genel kurulda yapılan seçimlerin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Balıkesir Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu: İsmail Erten, Coşkun Topçu, Reyhan Kaya, Nuray Mert Akyüz, Yaşar Evci, Rezak Kanağ, Sinem Kaptan.

Denetim Kurulu: Mustafa Özbek, Şener Şensöz, Nazım Kaynak.

Onur Kurulu: Cahit Yarış, Ahmet Durak, Nail Sönmez.

Genel Merkez Kongre Delegeleri: İsmail Erten, Cevza Kızılırmak, Emine Seda Özcan, Sinem Kaptan.

Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here