Gelişim heyecanına ortak oldu

0
158

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Balıkesir’de Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cuma günü bir dizi ziyaret gerçekleştirdiği ve gün boyu süren programı kapsamında ülkenin en hızlı gelişim gösteren Balıkesir’de Organize Sanayi Bölgesi’nde (BALOSB) yaşanan büyüme ile ilgili bilgi aldı.

Bölgenin parlayan yıldızı olan BALOSB’yi ziyaretinde personelle bir araya gelen Bakan Varank, ülkenin ulaşım politikalarından en çok faydayı sağlayarak gelişimine yukarı yönde ivme kazandıran OSB’de Nisan ayından itibaren inşaatına başlanacak fabrikaların istihdam noktasında heyecanı arttırdığını söyledi.

Ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan gelişmelerle ilgi bilgi veren Bölge Müdürü Mesut Eray, atık su arıtma tesisinde günde 10 bin metreküp su arıtıldığı, 95 olan fabrika sayısının 152’ye yükseldiği, istihdam sayısının 4 bin 800’den 17 binlere çıktığı bilgilerini aktardı.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vali Hasan Şıldak, Bakan Varank’a BALOSB’de yaşanan heyecan verici gelişmelere destekler dolayısıyla teşekkürlerini sundu.

Vali Şıldak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ziyaret anısına Balıkesir’in meşhur iğne oyasıyla motiflenmiș tablo takdim etti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here