Girişim Zirvesine katıldılar

0
117

GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki ve yönetim kurulu üyeleri, TÜRKONFED tarafından düzenlenen 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesine katıldı.

TÜRKONFED tarafından düzenlenen 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 500 iş insanı ve kanaat önderlerinin katılımı ile Adana’da gerçekleştirildi.

Zirveye Güney Marmara Bölgesini temsilen Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bekki başkanlığında Başkan Yardımcısı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi İsa Tamer Çelik, Sayman Üye ve BASİAD Başkanı Ümit Baysal, BANSİAD Başkanı Funda Dedeoğlu, BANGİAD Başkanı Kürşat İpek, BANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, BASİAD Başkan Yardımcısı Selçuk Savaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Aytuğ Yarmaz ve Ahmet Kalan, BANGİAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Parlayan’dan oluşan heyet katıldı.

GÜNMARSİFD heyeti zirve kapsamında başta TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan olmak üzere ülkenin değişik bölgelerinden zirveye katılım sağlayan iş insanları ve kanat önderleri ile bir araya gelerek Güney Marmara iş dünyası ile ilgili konuları aktararak çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, zirve açılış konuşmasında, küresel ekonominin beklenenden daha keskin ve tabana yayılmış bir yavaşlama yaşadığı bir dönemde, Türkiye’nin bir yandan yapısal sorunlarıyla yüzleştiğine diğer yandan da ‘enflasyon-faiz-kur’ sarmalı içerisinde olduğuna dikkat çekti.

Sönmez, “Belirsizlik; ekonomik ve mali istikrarın en büyük düşmanıdır. Üretim yatırım istiyor, yatırım da mali istikrar ve öngörülebilirlik arıyor. Ekonominin değişmez kuralı dışında geçici yollar arandığında, maalesef orta ve uzun vadede kalıcı bir devamlılıktan da vazgeçmiş oluyoruz. Bununla birlikte önümüzdeki dönemde seçim ekonomisi ile genişlemeci para politikası uygulamalarının kısa vadede siyasi ve politik avantajları olabilir. Ancak orta ve uzun vadede ekonomimiz ve toplumsal durum açısından dezavantaj yaratabileceğini düşünerek para ve maliye politikalarında daha dikkatli olmamız gereken bir döneme giriyoruz. Ekonomi bilimi çerçevesinde adım atmanın önemini bu vesileyle TÜRKONFED olarak bir kez daha vurguluyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here