GÜNMARSİFED, Tatar ile görüştü

0
393

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, TÜRKONFED tarafından gerçekleştirilen ve Federasyon Başkanlarının katılım sağladığı çevrim içi toplantıda çeşitli konuları görüşmek üzere KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ağırladı.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Başkanı, Federasyon Başkanları ve TÜRKONFED International üyelerinin katılımıyla ‘Ortak Akıl Platformu’, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ağırladı. Kıbrıs konusunda güncel gelişmelerin paylaşıldığı toplantıda karşılıklı görüş alışverişi gerçekleştirildi. İşbirliği fırsatları ele alındı.

Çevrim içi toplantıda KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar katılımcılara Kıbrıs konusunda yaşanan son gelişmeler hakkında geniş bilgiler verdi. Ticari ve ekonomik konular ele alındı. TÜRKONFED çatısı altında yer alan ulusal federasyonlar ve uluslararası yapılanmalar Cumhurbaşkanına çeşitli ekonomik ve ticari konuları aktardı.

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Güney Marmara Ekonomik yapısı, ticareti, tarım hakkında bilgiler vererek, reel sektör girişimciliğini ve Bölgede mevcut karşılık iş fırsatları hakkında bilgiler verdi.

GÜNMARSİFED Başkanı Çelik, sözlerinin son bölümünde Güney Marmara firmalarına özel önem vermelerini talep ederken, bölge açısından büyük öneme sahip başta tarım olmak üzere bazı sektörler ile ilgili ikili ilişki bilgilerini ve işbirliğini arttırmak adına yapılabilecek çalışmalar hakkındaki görüş ve araştırmaları talep etti. Çelik, her türlü konuda Güney Marmara özel sektörü olarak KKTC ile işbirliğine ve desteğe açık olduklarını söyledi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here