İhtiyaç sahiplerine pandemi destekleri sürüyor

0
121

Devlet, koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için geçen yıl dar gelirli vatandaşlara yönelik ‘Salgın Sosyal Destek Programı’nı devreye almıştı. Program kapsamında Faz-3 destekleri bu yıl da devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileye her ay bin 100 liralık ödeme yapılıyor.

Başvuru E-devlet’ten

Faz-3 destek başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. Başvurular kimlik numarasına göre oluyor. Kimlik numarasının son hanesi 0 olan pazartesi, 2 olan salı, 4 olan çarşamba, 6 olan perşembe, 8 olan ise cuma günü başvurabiliyor. Cumartesi ve pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabiliyor. Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılıyor. Aynı haneden birden çok başvuru olması halinde, tek başvuru olarak değerlendiriliyor.

Kimler faydalanamaz?

Başvuran kişinin hanesinde şu özellikleri taşıyan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmıyor:

“Salgın Sosyal Destek Programı Faz-1 ve Faz-2 kapsamında verilen 1.000 liralık nakdi  destekten faydalanmış olanlar, 4A’lı kamu işçileri, 4C kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) gelir veya aylık alanlar (emekliler), m İşkur’dan işsizlik ödeneği olanlar, İşkur Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here