‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesinin kuraları çekildi

0
92

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Balıkesir’de yapılacak 3 bin 975 konut için kura çekimleri başladı.

İlk Evim, İlk İş Yerim projesi kura çekimi Avlu Balıkesir Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) hazırlanan kısa filmin gösterimi yapıldı.

Evlerin tüm vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Hasan Şıldak, “Ülkemizin gücünü iftihar ederek bizlere gösterme fırsatı veren öncelikle Cumhurbaşkanımıza ve bu özel projeyi hayata geçiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca ülkemizin dört bir yanında çevre düzeni, peyzajı ve sosyal donatılarıyla tam bir şehir kültürüne sahip ortamları insanlarımıza sunan TOKİ Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı sosyal konut hamlesi olan ve 250 bin gibi büyük bir rakamın iki yıl içerisinde hayata geçirilmesi adına başlayan bu iddialı projenin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına çok yakıştığını düşünüyorum. Bir devrim niteliğindeki bu adımlara baktığımızda Toplu Konut İdaresi vasıtasıyla 1 milyon 170 bin konutun şu ana kadar insanlarımıza sunulduğunu ve buralarda yaşanıldığını görmek gurur verici. Şu anda da 500 bin konutun projelendirmesi tamamlanmış ve 250 bin civarında da  yapımı devam eden konut var. Bütün bunlar kolay söyleniyor ama kolay işler değil. Türkiye’nin gücünü, gelişmişliğini ve insana verdiği değeri, sosyal devlet olmanın gerekliliğini iyi bir şekilde yerine getirildiğini göstermesi bakımından çok önemlidir” dedi.

Balıkesir’de 4 bine yakın yeni konutun 12 ilçede yapılacağını ifade eden Vali Şıldak, konutlara 53 binin üzerinde vatandaşın talepte bulunmasının son derece sevindirici olduğunu sözlerine ekledi. Şıldak, “Projenin şekillenmesi ve Balıkesir’in de güzel bir pay almasını sağlama noktasında gayret gösteren milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve bütün ilgili arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here