MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer: Önceliği KOBİ’lere verin

0
296

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer, yaşanılan kriz sebebiyle devletin açıkladığı desteklerden en çok KOBİ’lerin faydalandırılması gerektiğini söyledi. Özer, “İstihdamın yüzde 75’ni sağlayan KOBİ’ler ise, desteklerde de KOBİ’lere öncelik tanınmalı” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Başkanı Erdem Özer, bu dönemde banka ve kamu kurumlarının zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı ve ulaşılabilir olmasını istedi.

Özer, “Salgın dönemini Allah’ın izni ile hep birlikte atlatacağız. Kriz bittiğinde esnafın, tüccarın, KOBİ’lerin yanında olan bankaları, elini taşın altına sokanları unutmayacağız. 2020 başında da belirtmiştik. Hantal olmayan hızlı karar alabilen şirketler ve şehirler kazançlı çıkacaktır. Bu sebeple devletimizin verdiği destekleri taşın altına elimizi koyup, bir an önce mümkün olduğunca geniş bir kitleyi faydalandırmalıyız, şehrimiz ekonomisine katmalıyız.

“ÇİFTÇİLERE DESTEK ZAMANI”

Bugünler fidelerin dikim zamanı. İlerleyen zamanlarda gıda sıkıntısı yaşamamamız için çiftçilerimizin çalışmasını kısıtlamadan daha fazla destek olmamız çok önemli. Şehrimizde istihdamın yüzde 50’sini tarım ve sanayi, yüzde 50’sini ise hizmet sektörü oluşturmaktadır. Hizmet sektörü durdu ve bu krizi en derinden hissetmekte. Bu sürede yenilenmemizi yapıp fırsata çevirelim. 2-3 ay sonra evlerine kapatılan insanlar gezmek, değişik yerler görmek isteyecek, ertelenen düğün ve organizasyonlar sıkışacaktır.  İnsanları şehrimize çekecek şekilde dağ, deniz ve termal turizmini anlatmalıyız. Önce sağlık diyerek bu durgunlukta, kriz sonrasına hazır olalım. Bu vesileyle bir kez daha iş dünyamızı da, ihtiyacı olanlara destek olmaya çağırıyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here