“Sicil affında yeni bir sayfa açılmalı”

0
91

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Erdem, sicil affı çıkarılması konusunda hükümet yetkilileri ile görüştüklerini söyledi.

Sicil affı konusunu kanayan yara olarak değerlendiren BESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Erdem, sicil affının istenilen şekilde çıkarılması için TESK olarak gereğini yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

“SİCİL AFFI AMACINA ULAŞSIN”

Geçmiş yıllarda birkaç kez sicil affının çıkarıldığını hatırlatan Erdem, çıkarılan affın amacına ulaşamadığını belirtti. Çıkarılacak sicil affının geçmişte çıkarılan sicil aflarının dikkate alınarak çıkarılmasını isteyen Erdem, “Sicil affı çıkarılıyor. Amacına uygun uygulanmıyor. Yeni bir sicil affı çıkarılmalı tam anlamıyla amacına uygun uygulanmalı. Sicil affında yeni bir sayfa açılmalı” diye konuştu.

“HATA YAPANLARA BİR ŞANS DAHA VERİLMELİ”

Bazı esnaf ve sanatkarların geçmişte hata yaparak kara listeye girdiğini söyleyen Erdem, “Bu insanlara hatalarını telafi için bir şans verilmeli. Olumsuzluğunu telafi eden esnaf kara listeden çıkarılmalı” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here