Yarış, Hisarcıklıoğlu ile birlikte Macaristan’da

0
288

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyetle Macaristan’da Budapeşte İş Formu’na katıldı. Hisarcıklıoğlu, Yarış Kabin tarafından Macaristan’da kurulan fabrikayı da ziyaret ederek, fabrika sahibi Nazmi Yarış’tan yatırım ve üretim hakkında bilgi aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış’ın da yer aldığı heyet  Macaristan’da düzenlenen Budapeşte İş Formu’nda Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Özbekistan ve Türkiye’den gelen iş insanları bir araya gelerek, forum kapsamında işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

Ziyarette Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adham Ikramov ile Türk Ticaret ve Sanayi Odası çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişlerinde bulundu. Katılımcı heyet, Macaristan Yatırım Geliştirme Ajansı Başkanı Robert Esik, Macaristan İhracat Geliştirme Ajansı Başkanı Dr. Kristof Szabo ile yaptığı görüşmede görüşmelerde iş fırsatları ve yatırımcıların sorunları hakkında istişareler gerçekleştirdi. Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’ı da ziyaret eden Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet Türkiye-Macaristan ilişkileri hakkında bilgi aldı.

YARIŞ KABİN GURUR TABLOSU

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu beraberindeki heyet, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış’ın Macaristan’da kurulan kabin fabrikasını ziyaret etti. Fabrika Genel Müdürü Umut Sabri Yarış, tarafından ağırlanan heyet, fabrika hakkında bilgi aldı. Robot otomasyonların çalıştığı, son teknolojinin kullanıldığı ve 100 kişinin istihdam edildiği modern bir tesis haline getirilen fabrikayı inceleyen heyet, hayata geçirilen fabrikaya hayran kaldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nazmi Yarış’a tebriklerini ileterek, “Balıkesir Sanayi Odası Başkanımız Nazmi Yarış’ın Macaristan’daki Kabin Fabrikası’nı ziyaret ettik. Bayrağımızı Avrupa’nın ortasında başarıyla dalgalandıran sanayici-girişimci kardeşimle iftihar ettim”  dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here