Ekonomik paketi olumlu buluyoruz

0
69

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ekonomik reform paketini olumlu bulduklarını ve desteklediklerini açıkladı.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, yeni ekonomik reform paketinin ülkenin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını istediklerini söyledi.

Bekki, “Açıklanan hedeflerin başarısı için acilen gerekli çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Buradaki önemli hususlardan bir tanesi; Türk ekonomisinin koşulsuz destekleyicisi iş dünyamızın dışında iç ve dış piyasa aktörlerinin de açıklanan pakete yeterli desteği ve inancı göstermeleridir.

Bu yönde hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler ve kapsamlı bir eğitim reformu başta olmak üzere demokrasi, sosyal kalkınma ve yatırım ortamını güçlendirecek reformlara da ivedilikle ihtiyacımız vardır. Böylece aynı zamanda ekonomide verimliliği, girişimciliği, yaratıcılığı ve inovasyonu ilerletmemiz mümkün olacaktır. İçinde bulunduğumuz uluslararası ekonomik ortamı ve ülkemizin ekonomik durumunu dikkate alarak, enflasyonun düşmesi için gerekli sıkı para ve maliye politikasının devamı ve kurumların bağımsızlığının güçlendirilmesi önceliktir” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here