Elleriyle besledi

0
59

Vali Hasan Şıldak, kısa bir süre önce oluşturulan Sokak Hayvanları Koruma ve Besleme Grubu ile birlikte Değirmen Boğazı Tabiat Parkında sokak hayvanlarını besledi.

Balıkesir Valiliği bünyesinde oluşturulan özel ekip, sokak hayvanlarının beslenmelerini aksatmadan gerçekleştiriyor. Sokak Hayvanları Koruma ve Besleme Grubu Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü koordinesiyle ilin her noktasında gerçekleştirilen beslenme faaliyetlerine bayramda da hız kesmeden devam etti.

Besleme faaliyetlerinin Değirmen Boğazı Tabiat Parkında gerçekleştirilen etkinliklerine Balıkesir Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Nurullah Gürkan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Tuncay Dönmez, Emniyet ve Jandarma’ya bağlı Hayvan, Çevre ve Doğa Koruma Timi (HAYDİ) ekipleriyle birlikte Vali Hasan Şıldak da katıldı. Değirmen Boğazı Tabiat Parkında bulunan hayvanları besleyen Vali Şıldak, can dostları severek yakından ilgilendi.

Valilik bünyesinde kurulan yeni ekip, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Emniyet ve Jandarma birimleriyle birlikte ortak çalışma yürütüyor.

Vali Hasan Şıldak, bu konuda hem kamu kurumlarının işbirliğini arttırmayı, hem de kurumlarda ve vatandaşlarda hayvanlara karşı farkındalık ve duyarlılığı yükseltmeyi hedeflediklerini ifade etti. Vali Şıldak, ilimizde sokak hayvanları konusunda çalışma yürüten bütün kamu kuruluşları ve belediyelerin bu çalışmalarını koordine edeceklerini ve daha ileri seviyeye taşıyacaklarını söyledi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here