Erasmus Proje pazarı

0
127

Türkiye’de 57 ilde 461 farklı etkinlikle kutlanan Erasmusdays kapsamında, Erasmus+ hakkında farkındalık yaratmak ve Erasmus+ proje sonuçlarının paylaşılması amacıyla düzenlenen ‘Balıkesir Erasmus+ Proje Pazarı’ etkinliği, Balıkesir Öğretmenevi’nde şölen havasında gerçekleştirildi.

2014-2019 yılları arasında Erasmus+ Programı tarafından fonlanan projelerin, proje katılımcısı öğretmen ve öğrenciler tarafından 15 dakikalık sunumlarının gerçekleştirildiği etkinliğe, 50 farklı okul, 86 öğretmen ve 61 öğrenci katıldı.

Etkinlikte 74 projenin sunumunu gerçekleştirildi.  2 ayrı salonda eş zamanlı olarak gerçekleştirilen sunumlara, T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri de müzik dinletileri ile renk kattı.  Etkinliğin kapanış ve sertifika töreninde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Öncelikle bu güzel organizasyonda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma; ben de varım diyerek Savaştepe’den Dursunbey’e Erdek’ten Ayvalık’a kadar buraya teşrif ederek kıymetli bilgi ve tecrübelerini paylaşan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Erasmus+ insanları bir araya getiren, uluslararası arkadaşlık kavramını öne çıkaran ve barış nesli yetiştirmeye hizmet eden bir program. Erasmus+’a katılan gençlerimiz ülkemizi Avrupa’da gerçek anlamda tanıtıyorlar, ayrıca Avrupa ülkelerinin kültürlerini öğrenerek ülkemizde tanıtmak konusunda çok önemli bir görev yerine getiriyorlar.  Bu projeler sayesinde öğrenci ve öğretmenlerimiz yurt dışı deneyimi yaşamakta ve farklı yaşam ve kültür tarzlarını tanıma ve öğrenme imkanı bulmaktadırlar. Böylelikle öğrencilerimin hayata bakış açısı değişmekte ve alanlarında ufukları genişlemekte sorumluluk duyguları artmaktadır” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here