Erdek teşekkürü

0
162

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın   görevden el çektirilmesi sonrası dün yapılan belediye meclisi toplantısında CHP’li Meclis Üyesi Hasan Yapakçı’nın Millet İttifakının 9 oyu ile Belediye Başkanı seçildiğini söyledi. Sarı, “Bu onurlu duruşları ile siyaset dersi veren meclis üyelerimizi yürekten kutluyorum. Millet ittifakı ortağımız İYİ Parti grubuna demokrasiye olan inançları ve destekleri için teşekkür ederim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, Erdek’te dün yapılan Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen seçimde belediye başkanlığına CHP’li Meclis Üyesi Hasan Yapakçı’nın seçildiğini bildirdi. Sarı, “Geçtiğimiz 15 gün içinde belediye başkanlığını ele geçirebilmek adına belediye meclis üyeleri üzerinde yaratılan baskı ve yapılan ahlaksız teklif duyumları ayyuka çıkmıştır. Yapılan tüm bu çalışmalara karşın meclis üyelerimiz dimdik, omuz omuza durarak seçimlerde halkımızın hür iradesiyle ezici çoğunlukla kazandığı Erdek Belediyesinin yönetiminin halkımızın isteği doğrultusunda CHP ile devam etmesi yönünde karar almıştır.

Bu onurlu duruşları ile siyaset dersi veren Meclis Üyelerimizi yürekten kutluyorum. Millet ittifakı ortağımız İYİ Parti grubuna demokrasiye olan inançları ve destekleri için teşekkür ederim. Bundan sonrada halkımızın güvenini boşa çıkarmadan çalışmalarımızın devam edeceğine ve Belediye Başkanımız Hüseyin Sarı hakkında yaratılan bu olumsuz tablonun da hakkaniyetli şekilde son bularak asli görevine döneceğine inancımız tamdır” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here