Ertürk’ün eserleri sanatseverlerle buluştu

0
115

‘Meltem Ertürk Yağlıboya Resim Sergisi’ Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan tarafından açıldı.

Sergiye Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Edremit Yardımseverler Derneği Başkanı Nihal Molvalıoğlu, Dr. Coşkun Ertürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

7’nci karma, ilk kişisel resim sergisini gerçekleştiren Meltem Ertürk resimlerinde köy evleri, eşi Dr. Coşkun Ertürk’ün çektiği fotoğraflardan esinlenerek yaptığı resimler, deniz altı görüntülerinden yaptığı esinlenmelere yer verdiğini belirtti.

Ertürk, “Sanatla iç içe bir ailenin ferdi olarak yetiştim. Lise yıllarımdan beri resim sanatına ilgim ve yeteneğim var. Teyzelerim resim öğretmeni, babam mimar. 2006 yılında öğretmenlik mesleğinden emekli olduktan sonra profesyonel resim eğitimi alarak yağlı ve suluboya çalışmaları yaptım. Sanat ilgim aileden geliyor. Sergime gelen tüm dostlarıma, sanatseverlere ve destekleri için sevgili eşim Dr. Coşkun Ertürk’e çok teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN ARSLAN: SANATI KİTLESELLEŞTİRECEĞİZ

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, serginin açılışında yaptığı konuşmada özellikle kadınların sanata katkısının çok fazla olduğunu ve sanata sürekli olarak destek vereceğini ifade etti.

Arslan, “Bugün burada sanata önem veren ve Edremit’e değer kazandıran bir toplulukla birlikteyiz. Maalesef Edremit’te sanat yeterince kitleselleşemiyor. Sanatın toplumun cinsiyet, yaş, sosyal durum gözetmeden her kesime yayılması ve sanat yapan kişilerin artması gerekiyor. Biz, proje ve çalışmalarımızla sanatı her yönden destekleyeceğiz ve bu doğrultuda sanatı kitleselleştireceğiz. Meltem Hanım’a bu güzel resim sergisi için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“GENÇLİK MERKEZİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Arslan, özellikle gençlere yönelik olması hedeflenen sanatın, sosyal ve kültürel faaliyetlerin içinde yer alacağı projesini anlattı. Arslan, “Eskişehir Gençlik ve Kültür Merkezi’nden esinlenerek içinde sanat ve kültürel faaliyetlerin olacağı, Edremit Belediyesi Gençlik Merkezi (EDGEM) projesini hayata geçireceğiz. Bu doğrultuda, ilçe merkezimizde yıllarca hizmet vermiş olan,  eski belediye binamız yeniden düzenlenerek başta gençlerimiz için bir cazibe merkezi haline getirilecek. Böylelikle kentimizde eksik olan, sosyal, kültürel ve meslek hayatlarında kullanabilecekleri temel becerilerin geliştirilmesini sağlayacak etkinlik ve eğitimlerin düzenlenmesi için alan oluşturulacak” dedi.  (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here