“Esnafa acil destek şart”

0
68

Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir, pandemi nedeniyle alınan önlemleri kabul ettiklerini belirterek, esnafların mağdur olmaması için kira ve diğer giderleri için destek verilmesini istedi.

Son alınan Covid-19 tedbirlerini değerlendiren Balıkesir Kahveciler Gazinocular ve Benzerleri Esnaf Odası Başkanı Bülent Bilir, esnafa destek istedi.

“ESNAFIN HALİ NE OLACAK?”

Bilir, “Sağlık için alınan hiçbir karara karşı değiliz. Tedbirlere evet, ancak esnafın hali ne olacak? Daha önce getirilen kısıtlama tedbirleri kapsamında en büyük sıkıntıyı esnaf ve sanatkâr yaşadı. Hiç kuşkusuz yeni alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında olumsuz etkilenecek olan kesim yine esnaf. Bu alınan kararlar kapsamında esnaf özel olarak desteklenmeli” dedi.

“NAKDİ YARDIM YAPILMALI”

Açıklamasında yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafın ekonomik olarak desteklenmesini, hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri  kapanan esnafa ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmasını talep eden Bilir, “Kira yardımının yanı sıra elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerini karşılamak için her ay düzenli olarak belli oranda esnafımıza nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve sanatkarlar kapalı oldukları bu dönemde SSK, Bağkur ve vergi ödemelerinden muaf tutulmalı” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here