eTwinning ödülleri verildi

0
37

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 2018 yılında eTwinning projesi yürüten ve Ulusal Kalite ve Avrupa Etiketi almaya hak kazanan  öğretmenler ile ‘eTwinning Okul Etiketi’ almaya hak kazanan okul idarecilerini sertifika ile ödüllendirdi.

Balıkesir Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla  yürütülen eTwinning projesinde  ulusal düzeyde yürütülen projeler ‘Ulusal Kalite Etiketi’; Avrupa ortaklı yürütülen projeler ise; ‘Avrupa Kalite Etiketi’ ile ödüllendiriliyor.

Balıkesir’de 2018 yılında eTwinning projesi yürüten ve başvuru yapan öğretmenlerden 40’ı Ulusal Kalite Etiketi; 28’i ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. eTwinning konusunda başarılı 8 okul ise Merkezi Brüksel’de olan eTwinning Merkezi Destek Servisi tarafından, ‘eTwinning Okul Etiketi’ ile ödüllendirildi.

2019 yılı içerisinde ise eTwinning projesi yürüten ve başvuru yapan öğretmenlerden 23’ü Ulusal  Kalite Etiketi; 62 öğretmen ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “eTwinning faaliyetlerinin Balıkesir’imizde daha yaygın ve etkin hale getirilmesi amacıyla üç yıldır yoğun bir çalışma yürüttük. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Ulusal Kalite Ödülü sayımız 6 iken 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 68’e yükseldi. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında bu sayıyı 85’e taşıdık. Bu da bize bir daha gösterdi ki hiçbir başarı tesadüfle gelmez. Yürütülen çalışmaların meyvelerini toplamaya başlamış olmak; böylesine güzel ve gurur verici bir ödül töreninde siz değerli idareci ve öğretmenlerimizle bir arada olmak bizler için büyük bir gurur. Değerli öğretmenimiz Ümit Yel başta olmak üzere bu güzel tabloda emeği olan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here