Evden çıkan pozitif 12 kişi yurtta tutuluyor

0
66

Vali Hasan Şıldak, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında izolasyon kararına rağmen tedbirlere aykırı davranarak ikametlerini terk etmek suretiyle halk sağlığını riske atan biri Covid-19 tanılı 11’i vaka temaslı 12 kişinin Hasan Basri Çantay Yüksek Öğrenim Yurdu’nda tutulduğunu açıkladı.

Vali Hasan Şıldak, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarihli genelgesi ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 2020/86 sayılı kararı ile; İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri aracılığı ile yapılan rehberlik ve denetimlere ve hakkında verilmiş izolasyon kararına rağmen tedbirlere aykırı davranarak ikametlerini terk etmek suretiyle halk sağlığını riske atan, hastalığın başka kişilere bulaşmasına neden olabilecek kişilerin, bu amaçla tahsis edilecek yurtlarda izolasyon süresini tamamlamalarına yönelik düzenlemeler yapıldığını bildirdi.

Şıldak, “Bu amaçla ilimizde Hasan Basri Çantay Yüksek Öğrenim Yurdu tahsis edilmiş ve izolasyon sürelerini tamamlamak üzere Valiliğimiz koordinesinde, ilgili tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ile burada tutulacak vatandaşlarımızın ihtiyaçları ve izolasyon tedbirlerinin uygulanması için tüm tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda söz konusu yurtta, bugüne kadar izolasyon kurallarını ihlal eden toplam 13 vatandaşımız tutulmuştur. Bugün itibari ile tutulan vatandaşlarımızın sayısı toplam 12 olup, bu vatandaşlarımızdan 5’i ilimiz ve ilçelerinde ikamet etmekteyken, 7’si geçici nedenlerle ilimizde bulunmaktayken izolasyon kurallarını ihlal etmişlerdir. Yine bu vatandaşlarımızdan biri Covid-19 tanılı olup 11’i vaka temaslısıdır. Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında toplum sağlığını korumaya yönelik tüm tedbirlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edileceği ve izolasyon tedbirine tabi tüm vatandaşlarımızın kurallara hassasiyetle uymaları çağrımızı yinelediğimizi kamuoyuna saygı ile bildiririz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here