FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasına operasyon

0
80

Balıkesir polisi, Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 23 ilde 10’u muvazzaf askeri personel, 10’u TSK ile ilişiği kesilmiş askeri personel, 19’u kapatılan askeri okul öğrencisi ve 3’ü sivil mahrem imam olmak üzere 42 şüphelinin yakalanması için operasyon başlattı.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

Balıkesir ve diğer illerde kurulu bulunan ankesör/kontörlü telefonlar vasıtasıyla ardışık olarak arandıkları tespit edilen ve örgütle irtibatlı olduklarına dair haklarında çeşitli beyanlar bulunan 10’u muvazzaf askeri personel, 10’u TSK ile ilişiği kesilmiş askeri personel, 19’u kapatılan askeri okul öğrencisi ve 3’ü sivil mahrem imam olmak üzere 42 şüphelinin yakalanması için Balıkesir merkezli 23 il de 52 adrese dün sabah saat 07:00 itibariyle operasyon başlatıldı. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here