FETÖ’nün esnaf yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı

0
99

Balıkesir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) esnaf yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 11 şüpheli yakalandı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından ByLock içeriklerine yönelik yapılan çalışmada örgüte finans desteği sağladığı ve ‘Esnaf Yapılanması’ içerisinde olduğu tespit edilen toplam 11 şüpheli belirlendi.

Örgütün üst düzey yönetiminde bulunan şüphelilerin arasında geçen ByLock yazışmalarında, esnaflardan toplanacak himmet miktarlarının tek tek belirlendiği, hangi esnaftan ne kadar himmet parası toplanacağının listesinin tutulduğu, örgüte müzahir kurumların faturalarının bu esnaflara ödettirildiği ortaya çıktı.

Esnaf yapılanması sorumlusunun yabancı uyruklu şahıs adına iletişim hattı kullandığı ve ByLock iletişimlerini bu hat üzerinden gerçekleştirdiğini belirleyen Balıkesir polisi, İstanbul ve Balıkesir’de yaptığı eş zamanlı operasyonda aralarında esnaf yapılanması sorumlusunun da bulunduğu 11 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin sorgusu Balıkesir Emniyet Müdürlüğünde devam ediyor. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here