FIFA’dan Balkes’e yeşil ışık

0
125

FIFA, transfer yasağı ve 6 puan silme cezasıyla sarsılan Balıkesirspor BALTOK’a Nuno Andre Coelho’nun alacaklarının ödenmesi halinde transfer yapabileceğinin sinyalini verdi.

Transfer yasağı cezasının uygulanmasıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan görüş isteyen Balıkesispor BALTOK, istediği cevabı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 09.05.2019 tarih, 2019/20-1580 sayılı cevabi yazısı şöyle:

İki tam ve birbirini takip eden tescil dönemi süresince ulusal veya uluslararası yeni oyuncu tescilinin yasaklanması, borçluya verilen son sürenin bitimini takip eden tescil döneminin ilk gününden itibaren uygulanacaktır.

Son başvuru tarihi dolduktan sonra transfer yasağı, FIFA Disiplin Komitesi veya sekretaryası tarafından verilecek herhangi resmi bir karar alınmadan, Türkiye Futbol Federasyonu ve FIFA tarafından sırasıyla ulusal ve uluslararası düzeyde otomatik olarak uygulanacaktır.

Transfer yasağı, borçlunun tüm 11 kişilik erkek takımlarını – Birinci takım ve genç kategorileri – kapsayacaktır.

Borçlu, yalnızca transfer yasağı cezasının tamamlanmasından sonra ya da bundan önce gerçekleşmesi halinde ödenmemiş toplam borcun alacaklıya ödenmesi halinde, ulusal ya da uluslararası yeni oyuncu tescil edebilecektir.

Özellikle, borçlu, oyuncuları daha erken bir aşamada tescil edebilmek için Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 6. Maddesinde öngörülen istisna ve geçici önlemlerden faydalanamaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here