FİKSTÜRLER ÇEKİLDİ

0
33

Balıkesir Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme gruplarının 2017-2018 sezonu fikstür çekimi yapıldı. 15 Takımın mücadele edeceği Süper Amatör Lig ve 1. Küme Marmara Grubu’nda yeni sezon, 23-24 Eylül tarihlerinde oynanacak karşılaşmalarla start alırken, 1. Küme Merkez ve Körfez grupları 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde başlayacak.

Kurtdereli Spor Salonu Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, İl Futbol Temsilcisi Erol Kılıç, İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Özkan, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkan Yardımcısı Şahin Kaman, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Hikmet Akkaş ve kulüp temsilcileri katıldı.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Ertunç İşbay, yaptığı açılış konuşmasında tüm takımlara başarı diledikten sonra geçtiğimiz sezon gruplarında şampiyon olarak bir üst lige yükselen takımları kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşan Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, 2017-2018 sezonunun centilmence ve Fair-Play kuralları çerçevesinde geçmesini diledi.

6222 UYARISI

Yeni sezonda 6222 sayılı kanunun titizlikle uygulanacağını ifade eden Metin Mengüç, “Geçtiğimiz günlerde yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında bu konunun üzerinde duruldu. Maçların oynandığı alan polis bölgesi veya jandarma bölgesi de olsa 6222 sayılı yasa titizlikle uygulanacak. Bu nedenle gerekli uyarıları yapmanızı istiyorum” dedi.

Yeni göreve gelen Balıkesir İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp’ide kutlayan Metin Mengüç, “Hakemlerle ilgili bize şikayetler geliyor. Bizim ASKF olarak hakemlerle hiçbir bağımız yok. Bu sezon Süper Amatör Lig’de 15 takım mücadele edecek. Normal şartlarda 14 takım olması gerekiyor ama ben ASKF Başkanı olarak sorumluluğu üzerime alıyorum. Sezon sonunda yine 4 takım düşecek. Tüm ekiplere sporculara ve antrenörlere başarılar diliyorum” dedi.

HAKEMLER KATKIYA HAZIR

Daha sonra söz alan Balıkesir İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp, Balıkesir hakemliğinin gelişmesi için çaba sarf edeceklerini belirterek, tüm takımlara başarı dilerken, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Özkan ise oyun kuralları ile ilgili olarak, eğitim isteyen kulüplere gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkan Yardımcısı Şahin Kaman da tüm takımlara başarı dilerken, teknik adam sözleşmelerinin son güne bırakılmamasını istedi.

EROL KILIÇ TEKRAR SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından İl Futbol Temsilcisi seçimine geçildi. Uzun süredir bu görevi sürdüren Erol Kılıç’tan başka aday çıkmadı. Yapılan açık oylamada Erol Kılıç, 2 yıl süreyle İl Futbol Temsilcisi görevine oybirliği ile seçildi.

TERTİP KOMİTESİ BELİRLENDİ

Daha sonra Tertip Komitesi seçimleri yapıldı. Kapalı zarf usulü yapılan oylama sonucunda Tertip Komitesi asil üyeliklere Karesibeyi Vicdaniyespor yöneticisi Sedat Sarıkaya, Bigadiç Belediyespor yöneticisi Durmuş Baycur ve Yeni Sanayispor antrenörü Murat Çiftçi seçildi. Yedek üyeler ise Büyük Bostancıspor’dan Mustafa Deniz, İvrindi Belediyespor’dan Ahmet Ayan ve Şabanlarspor’dan Sezai Çalgı olarak belirlendi. Sonrasında ise kura çekimine geçildi.

Öncelikle Süper Amatör Lig’in fikstürü çekildi. Süper Amatör Ligde 2017-2018 sezonunda mücadele edecek takımlar numaralandırılarak fikstür çekimi yapıldı.

Yapılan çekime göre Süper Amatör Lig’de ilk haftanın programı şu şekilde belirlendi;

Sakaryaspor- Barbarossefaspor

Burhaniye Belediyespor- Marmara Adalar Belediyespor

İvrindi Belediyespor- Bigadiç Belediyespor

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor- Erdekspor

Etispor- Gönen Belediyespor

Manyas Belediyespor- Altınovaspor

Adaspor- C.M. Burhaniyespor

Yenisanayispor (BAY)

Daha sonra 1. Amatör Küme Marmara ve Körfez grupları fikstürlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

MARMARA VE KÖRFEZ

2017-2018 sezonunda 1. Amatör Küme Marmara Grubu’nda mücadele edecek takımlar şu şekilde; Erdek Düzlerspor, Gönen Karşıyakaspor, Gündoğan Çeltikspor, Hasanbeyspor, Kızaksaspor, Paşaçiftlikspor, Reşadiyespor, Sanayispor, Sarıköy, Tayfunspor, 600 Evlerspor

2017-2018 sezonunda 1.Amatör Küme Körfez Grubu’nda mücadele edecek takımlar şu şekilde; Altınoluk, Gömeç Belediyespor, Hamdibeykayaspor, Körfez Bostancıspor, Körfez Dedeferitspor, Körfez Gelişim, Küçükköy, Küçükşapçı, Yeni Kızılkeçili, 2008 Yeni Mahalle

METİN MENGÜÇ TARTIŞMAYI ÖNLEDİ

Marmara ve Körfez grubunun çekilmesinin ardından sıra merkez gruplarının kura çekimine geldi. Bu kısımda ise bazı kulüp yöneticileri arasında tartışmalar yaşandı. Bazı yöneticiler karma kura çekimi isterken bazı yöneticilerde tablo sistemiyle kura çekimi istedi. ASKF Başkanı Metin Mengüç yaşanan olaylara müdahale ederek kura çekiminin yapılmasını sağladı.

Yapılan kura çekiminde takımlar Merkez A ve B olarak 2 gruba ayrıldı. A grubunda 9, B grubunda ise 10 takım mücadele edecek. Gruplar ise şu şekilde oluştu;

  1. Amatör Küme Merkez A Grubu:

Dursunbeyspor, Etibor, Susurlukspor, Ergamaspor, Ayşebacı, Ceylanspor, Gaziosmanpaşa, Büyük Bostancı, Kepsut Belediyespor

  1. Amatör Küme Merkez B Grubu:

Sındırgı Belediyespor, Savaştepe Belediyespor, Şabanlarspor, Pamukçu Belediyespor, Halalcaspor, Nergizspor, Karesibeyi Vicdaniyespor, Yakupköyspor, Hotaşlar Birlik, Yenikavak

23-24 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Kura çekiminin sonrasında İl Futbol Temsilcisi Erol Kılıç, Süper Amatör Lig ile 1. Amatör Küme Körfez ve Marmara gruplarında mücadelenin 23-24 Eylül’de, 1. Amatör Küme Merkez gruplarında ise 30 Eylül-1 Ekim’de başlayacağını açıkladı.

  1. Küme Merkez A Grubu ilk hafta programı:

Etiborspor-Ergamaspor

Kepsut Belediyespor-Dursunbey Belediyespor

Gaziosmanpaşaspor-Ayşebacı Fatihspor

Ceylanspor-Büyük Bostancıspor

Susrulukspor (BAY)

  1. Küme Merkez B Grubu ilk hafta programı:

Yakupköyspor-Yeni Kavakspor

Şabanlarspor-Hotaşlar Birlikspor

Halalcaspor-Pamukçuspor

Nergizspor-Savaştepe Belediyespor

Karesibeyi Vicdaniyespor-Sındırgı Belediyespor

  1. Küme Marmara Grubu ilk hafta programı:

Tayfunspor-Kızıksaspor

Gönen Karşıyakaspor-600 Evlerspor

Paşaçiftlikspor-Sanayispor

Sarıköyspor-Hasanbeyspor

Erdek Düzlerspor-Reşadiyespor

Gündoğan Çeltikspor (BAY)

  1. Küme Körfez Grubu ilk hafta programı:

Hamdibeykayaspor-Yeni Kızılkeçilispor

Gömeç Belediyespor-Dedeferitspor

Küçükşapçıspor-Körfez Eğitim ve Gelişimspor

Küçükköyspor-2008 Yeni Mahallespor

Körfez Bostancıspor-Altınolukspor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here