Fitness Salonu açıldı

0
23

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda oluşturulan Fitness Salonu tamamlanarak sporcuların hizmetine sunuldu.

En teknik izotenik makineler ve ekipmanlar ile donatılarak sporcuların daha iyi ortamda antrenmanlarını yapmalarını sağlamak için hizmete sunulan Fitness Salonu’nda genel kuvvet, maksimal kuvvet, çabuk kuvvet, kuvvette devamlılık ve spor branşına özgü vücutta bulunan tüm iskelet kaslarının çalışmalarını sağlayarak, sporcuların hem mental hem de fiziksel olarak üst seviyeye gelmeleri ve branşlarında daha yüksek performans sergilemeleri amaçlandı.

Çeşitli spor branşlarında kondisyon çalışmaları için Fitness Salonu’nun önemini vurgulayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, sporcuların bu salonlardaki yaptığı antrenman ve egzersizler ile daha üst seviyelere geleceğini belirterek, salonun hayırlı olmasını diledi.

Üst seviye sporcuların kuvvet ve kuvvette dayanıklılık gerektiren çalışmalar yapması gerektiğinden önemli bir açığı tamamladığını dile getiren Arıcıoğlu, salonun daha sonra ki zamanlarda vatandaşların da kullanıma sunulacağını belirtti. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here