Gazilik beraatını Yazıcı verdi

0
30

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir 6. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünde görevli Mehmet Albak’a Gazilik Beratını takdim etti.

Vali Ersin Yazıcı, Siirt Kurtalan Tavşantepe Mevkiinde bölücü terör örgütü unsurları ile girmiş olduğu çatışmada yaralanan Mehmet Albak için düzenlenen Gazilik Beratı Tevcih Törenine katıldı.

Törene Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Kara Astsubay MYO Komutanı Topçu Albay Yüksel Kolcu, Kara Astsubay MYO Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bakım Albay Mehmet Gücü, şehit ve gazi dernekleri katıldı.

Törende, Vali Yazıcı kahraman gazilerimize göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakarlıklardan dolayı şükran ve minnet duygularını iletti.

“GAZİLERLE DOLU BİR MİLLETİN ÇOCUKLARIYIZ”

Gazilerin, birlik beraberliğin, yurt sevgisinin, özgürlük ve bağımsızlığın en değerli unsurları olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakarlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerden bir tanesi de gaziliktir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz gazi bir millettir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAKLAR”

Gazilerin vatan uğrunda yapmış olduğu fedakarlık ve kahramanlıkların, milletin sinesinde yer edindiğini ve hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Bizi biz yapan ve millet olma bilincini oluşturan değerlerin başında şehitlik ve gazilik gelmektedir. Dolayısıyla milletimiz ve devletimiz hassasiyet içerisinde şehit ailelerine ve gazilerimize karşı her zaman duyarlı olarak yanlarında olmaya devam edecektir” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here