Geleneksel Sanatlar Görücüye Çıktı

0
118

Karesi Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Zeynep Çanakçı rehberliğinde hazırladıkları  tezhip sanatına ait çalışmaların yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.

Yaylada Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çaltı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, idareci, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda veli katıldı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Karesi Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerimiz ve Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin, Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Zeynep Çanakçı rehberliğinde hazırlamış oldukları bu güzel serginin açılışında sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum.  İlimizde böylesine güzel çalışmaların olması, öğrencilerimizin sanatla buluşturulması gerçekten çok önemli. Çünkü bizler öğrencilerimizin akl-ı selim, zevk-i selim, kalb-i selim bireyler olmasını; estetik ve zevk sahibi nesiller olarak yetişmelerini çok önemsiyoruz. Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Zeynep Çanakçı başta olmak üzere bu güzel serginin hazırlanmasında emeği olan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here