Gençlere siyaset çağrısı

0
2

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Balıkesir programında partili gençlerle Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezinde bir araya geldi. Dağ, gençlere siyasete girmekten korkmayın çağrısında bulundu.

Hamza Dağ, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide; “Ben gençlik kolları başkanlığı dönemimde, İzmir’de katıldığım programlarda televizyona çıktığımda hep şunu söyledim. Genç siyaset yapmalı, siyasetten korkmamalı, korkutulmamalı” dedi.

Kendilerine büyüklerinin ‘Aman oğlum siyasetten uzak dur’ dediklerini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Dağ, “Hangi parti olursa olsun bundan zarar gelmez. MHP’de de olsa CHP’de de olsa siyasi bir partide olduğu sürece bunda herhangi bir olumsuzluk bir zarar söz konusu olmaz. Bu daha toplum için faydalı bir iştir. Çünkü toplumda yaşanan hadiselere daha bu yaşlarda kafa yormak, size yıllar sonra emin olun ki çok daha güzel günleri çok daha özel günleri ve bir çok tecrübeyi bir arada getirecektir. Akranlarınızdan kendi döneminizdeki insanlardan bir adım, üç adım, beş adım aha önde olduğunuzu göreceksiniz” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gençlere özellikle insana faydası olan işler yapmaları tavsiyesinde bulundu. “Hangi işi yaparsanız yapın. Şurada esnaf olsanız bu sıralarda bu sosyal girişimciliğin faydasını göreceksiniz. İleride bir yerde memur olursanız, bunun faydasını göreceksiniz. Bekçi olursanız bunun faydasını göreceksiniz. Belediye’de çöpçü olsanız bunun faydasını göreceksiniz çünkü bu sıralarda öğreneceğiniz en önemli iş kesinlikle ve kesinlikle insanlara faydalı olmaktır. Aslında önemli olan hangi işi yaparsanız yapın, insanlara faydalı bir iş yapmaktır. Bugün müsteşar, genel müdür olsanız eğer günün içinde, bir gün boyunca mesainiz içinde insanlara faydalı bir iş yapamadı iseniz o yapmış olduğunuz görevin hiçbir anlamı yok” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here