Gençleşen Büyükşehir’de hedef değişmedi

0
4

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, hafta sonu oynanacak müsabakalarla start alacak Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi 2018-2019 Sezonu öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Balıkesir ekibinin rakibi olacak Kardemir Karabük’ün ligden çekilme kararı alması nedeniyle sezonun ilk karşılaşmasının durumu belirsizliğini koruyor. Buna rağmen çalışmalarını sürdüren mavi-yeşillilerin teknik patronu Alper Şentürk, yeni sezon öncesi hazırlıklarını ve hedeflerini HABERCİ’ye anlattı.

Maliyeti yüksek yabancı oyuncularıyla yollarını ayırdıklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alper Şentürk, “Yabancılarımızın dışındaki mevcut oyuncu kadromuzu, gelen taleplere rağmen korumayı başardık. Bunun yanında Kardemir Karabük ve Beşiktaş RMK Marine’den 2’şer oyuncu transfer ederek, kadro oluşumunu tamamladık” dedi.

EKONOMİK VE GENÇ BİR TAKIM

Takımın yaş ortalamasını oldukça düşürürken, takım maliyetini de minimuma indirdiklerini ifade eden Alper Şentürk, “Oyuncularımızın en yaşlısı 1986, en genci ise 1999 doğumlu. Ancak 1997-1999 doğumlu oyuncuların sayı oldukça fazla. Bu arada 5-6 Balıkesirli genç oyuncuyu da kadromuza dahil ettik. Onların tecrübesini artırabilirsek, bizim için büyük kazanç olur” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın 2018-2019 Sezonu oyuncu kadrosu şöyle:

Enes Bulut, Halil Bağlı, Esra Şentürk, Mehmet Turan, Nuri Kılıç, Bulut Atabey, (Beşiktaş RMK Marine), Gürkan Taş (Beşiktaş RMK Marine), Metehan Yılmaz (Kardemir Karabük), Kudret Fatih Ünlü (Kardemir Karabük)

İZMİR’DE TURNUVAYA KATILDILAR

20 Eylül’den itibaren yeni sezon öncesi çalışmalarına başladıklarını dile getiren Alper Şentürk, “25-27 Eylül tarihlerinde İzmir’de üçüncü kez düzenlenen Safter Karabağlı Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası’na katıldık. Gazişehir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara TSK ve Bağcılar Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol takımlarının katıldığı turnuvada eksiklerimiz gördük” dedi.

İzmir dönüşünde Balıkesir’de kampa girdiklerini belirten Alper Şentürk, “Sezonun ilk maçında karşılaşacağımız Kardemir Karabük müsabakasının hazırlıklarına başladık. Ancak ekonomik sorunlar yaşayan rakibimiz büyük ihtimal Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ne katılmayacak. Bu durumda biz de ilk haftayı maç yapmadan geçireceğiz” dedi.

HEDEF; PLAY-OFF

Sezon sonu hedeflerini Play-Off oynamak olarak açıklayan Alper Şentürk, “Genç ve ekonomik bir takımla Play-Off hedefimizi gerçekleştirebilirsek, bu bizim için çok büyük başarı olur. Ama ondan da önemlisi aramıza yeni katılan 5-6 genç oyuncumuzda istediğimiz verimi alabilirsek, takımımızın geleceği adına da iyi bir iş yapmış oluruz” dedi. Özel Haber: İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here