Gençlik Merkezi’ni inceledi

0
126

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Karkınçam, bir dizi ziyaret kapsamında Balıkesir’e gelerek yapımında sona yaklaşılan Gençlik Merkezi inşaatını inceledi.

Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Karkınçam, ilk olarak inşaatı devam eden Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’ndan bilgi aldı. Ardından Balıkesir Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, faaliyetler hakkında bilgi alan Daire Başkanı Tarık Karkınçam, gençlerle buluştu.

Yapımında sona gelinen Balıkesir Gençlik Merkezinin konum ve donanım olarak çok iyi olduğunu belirten Tarık Karkınçam, gençlerin iyi yetişmelerinde Gençlik Merkezleri’nin önemli işlevi olduğuna değinerek, sürekli aktif tutularak, gençlerin buralardan en iyi şekilde yararlanmalarını istedi.

İnşaatı devam eden yeni gençlik merkezinin Balıkesirli gençlerin hizmetine girmek için gün saydığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Bu merkezlerimizde devletimizin sağladığı imkanlar çerçevesinde yürütülen faaliyetler kapsamında gençlerimiz en iyi bir şekilde yetişecektir. Gençlerimizi yarınlara daha donanımlı hazırlamak için ortaya koyduğumuz çalışmalarla, imzalayacağımız yeni yatırımlarla, yeni bir aşamaya geçiyoruz. Yatırımlarla hizmetlerimizi yukarı seviyelere taşıyoruz. Balıkesir Yeni Gençlik Merkezi hizmete girdiğinde gençlerin sosyal, fiziksel ve zihinsel birçok beceri kazandırmasında katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Gençlik Merkezleri Daire Başkanı Karkınçam, Balıkesir’de gençlik çalışmaları yapan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile de bir araya geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here