Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne sitem eden Giray Bulak: Kira istiyorlar

0
55

Tetiş Yapı Elazığspor’u 3-1 mağlup ederek moral bulan Balıkesirspor BALTOK, Cumartesi günü oynanacak Ümraniyespor müsabakasının hazırlıklarını sürdürüyor. Sıkıntılarının devam ettiğini belirten kırmızı-beyazlı ekibin teknik patronu Giray Bulak, kendilerinden antrenman sahası için kira bedeli istendiğini söyledi.

Ümraniyespor karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını sürdüren Balıkesirspor BALTOK’un teknik sorumlusu Giray Bulak, haftalık basın toplantısında kırmızı-beyazlı ekibin son durumunu değerlendirdi.

Tetiş Yapı Elazığspor karşısında alınan galibiyetin moral verdiğini dile getiren Giray Bulak, “Geçen hafta aldığımız galibiyet, hem şehrin, hem kulübümüzün hem de oyuncularımızın moralini yükseltti. Sizi de tabii ki bundan ayırmıyorum. Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemlerde en azından bir parça bize moral verdi” dedi.

SAKATLIKLARIN DURUMU

Cumali Bişi’nin sakatlığına çok üzüldüğünü ifade eden Giray Bulak, “Sinüs kemiğindeki kırık, Cumali’yi bu hafta oynatmayacak durumda. Doktorumuzun muayenesi neticesinde bir hafta oynamayacağını öğrendik. Sonraki 3-4 hafta ise maskeyle oynayacak. Cumali’yi Bursa’ya gönderdik ve maske ölçüleri alındı. Hafta sonuna kadar maskesi gelecek. Buna bağlı olarak bu hafta, antrenmanlarda yürüyüş yapacak. Sonrasında takımlar birlikte çalışmalara başlayacak” dedi.

Sakatlığı bulunan diğer oyuncuların durumuna da açıklık getiren Giray Bulak, “Okan Alkan’ın pubis başlangıcı sorunu vardı. Devam ediyor. Bu nedenle Okan’ı antrenmanlarda dinlendirip, maçlarda oynatıyoruz. Bu süreçte Bursaspor bize son derecede yardımcı oluyor. Başta Samet Aybaba olmak üzere hepsine bir kez daha teşekkür ediyorum. Okan, yine hafta sonuna kadar dinlenip, maç oynayacak” dedi.

Mahatma Otoo’nun artık iyileştiğini belirten Giray Bulak, “Bu hafta görev verirsek, oynayacak. Çünkü Altınordu maçındaki sakatlıktan sonra bu haftaya kadar aramızda olmadı. Kadroya almıştık ama antrenman yaptıralım ve arkadaşlarının yanında olsun istemiştik. Furkan Çil’in Trabzonspor maçında yaşadığı sakatlık iki hafta sürdü. O da şimdi iyi durumda. Normal antrenmanlara başladı” dedi.

Şu anda sakatlık anlamında çok sorunlarının kalmadığını dile getiren Giray Bulak, “En sorunlu oyuncumuz olarak Cumali görünüyor” dedi. Oyunculardan birisi kadroya girerken, diğeri çıkıyor. Zaten 13-14 kişiyiz. İdareli bir şekilde oynamaya çalışıyoruz” dedi.

“ÜMRANİYESPOR’U YENECEĞİZ”

Bu tabloda Ümraniyespor maçı oynayacaklarını hatırlatan Giray Bulak, “Sezonun ilk yarısında çok farklı bitecek bir maçtı ama şaka gibi oldu. Sonra ikinci maç, o da şaka gibi. Sanki yağmur o gün yağacak, rüzgar o gün esecekti. Gol pozisyonu kaçırıp, gol yiyecektik. Sonra yine yüzde yüz gol pozisyonuna girip atamayacaktık ama bu hafta inşallah, iyi oynayıp yeneceğiz” dedi.

Ekonomik sorunların aynı şekilde devam ettiğini ifade eden Giray Bulak, “Birbirimize yaklaşımımız iyi. Çocuklarla dayanışmamız iyi. Personelimizle anlaşmamız iyi. İyi şekilde çalışıyoruz. Öbür sorunları anlatmama gerek yok. Aynı şekilde devam ediyor. Elazığspor’un başkanı ile görüştüm. Elazığ valisinin kulübe 3 defa yardım ettiğini, Ticaret Odası ve Sanayi Odası’nın yardım ettiğini söylüyor. Ligin dibinde bulunan takımı canlandırıp, bir gecede 20 transfer yapabiliyorlar. Ama maalesef biz, bunları yapamıyoruz” dedi.

“400 LİRA İSTENİYOR”

Bu durumda sebep aramak gerektiğini belirten Giray Bulak, “Demek ki yapılmayışının bir sebebi var. Hatta ben, size çok enteresan bir şey söyleyeyim. Biz, İsmail Akçay Tesisleri’nde antrenman yapmak istiyoruz. Bize haftada bir veya onbeş günde bir vermekte zorlanıyorlardı. Şimdi haftada bir alıyoruz. Dün öğrendim ki her çalışmamızda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bizden 400 lira para alıyormuş” dedi.

“BUNDAN SONRA VERMEYEBİLİRLER”

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine sitem eden Giray Bulak, “Ben, Atatürk Stadyumu’ndaki çalışmaların aksadığı dönemde sıkıntıları dile getirdim. Getirdim kötü oldum ama dile getirmeseydim yapılmayacaktı. Şimdi bunu söylüyorum diye belki bundan sonra İsmail Akçay Tesisleri’ne de izin vermeyecekler. Buraların hepsinin Balıkesirspor’un emrinde olması lazım ama burada çalışan memur arkadaşlar, kendi istedikleri gibi istedikleri şeyi yapıyor” dedi.

“ÇALIŞMA ARZUMUZ KÖRELİYOR”

Bu durumun kendilerini üzdüğünü belirten Giray Bulak, “Balıkesirspor’dan 400 lira saha kira parası alıyorlar. Biz, yokluktan bahsediyoruz. Biz, ‘Oyuncu parasını alamadığı için gidiyor’ diyoruz. Sizin yardım yapmanız gerekirken, yaptığınız işlere bakın. Böyle bir durum yaşıyoruz. İnsanın morali bozuluyor, çalışma arzusu köreliyor ama buna rağmen yine en üst seviyede çalışmamıza devam ediyoruz” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here