Gergin başladı

0
100

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Yücel Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında gizli oyla yapılan encümen seçimleri sırasında tartışma yaşandı. Ak Partili Belediye Meclis üyesi Mehmet Birol Şahin’in aday olduğu encümen seçimi sonrası oyların sayıldığı masanın yanına gitmesi üzerine CHP’liler tepki gösterdi, arbede çıktı.

Ak Partili Belediye Meclis üyesi Mehmet Birol Şahin’in aday olduğu encümen seçimi sonrası oyların sayıldığı masanın yanına gitmesine önce CHP Grup Başkan Vekili Ali Kemal Deveciler ve meclis üyesi Hasan Selman Arslan tepki gösterdi. İki meclis üyesinin de oyların sayıldığı masanın başına gitmesi sonrası mecliste bulunan tüm CHP, İYİ Parti ve Ak Partililerin bir anda masanın etrafını sardı.

Yaşanan itişme ve kakışmalar sonrası Ak Parti ve CHP’li meclis üyeleri arasında sözlü tartışma yaşandı. Meclis salonun bir anda gerildiği toplantı araya giren sağduyu meclis üyelerince olaylar büyümeden yatıştırıldı. Meclis Başkanı Yücel Yılmaz daha sonra oyların sayıldığı masanın başına grubu bulunan her partiden bir üyenin gitmesini meclise oylattı ve kabul edilen karar sonrası mecliste grubu olan partiler meclis personelinin yaptığı sayımı takip etti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here