Gidişattan memnun

0
125

Türkiye Basketbol süper Ligi 2019-2020 Sezonu öncesinde katıldığı Gloria Cup 2019’u üçüncü olarak tamamlayan Teksüt Bandırma BK, genç oyuncularının performansından fazlasıyla memnun kaldı. Bandırma ekibinin gençlerini rakipten korkmayan çocuklar olarak nitelendiren yeşil-beyazlı ekibin koçu Hakan Demir, asıl sınavın henüz başlamadığını söyledi.

Teksüt Bandırma BK kadrosundaki 4 yabancının yeni transfer olduğunu belirten yeşil-beyazlı ekibin Baş Antrenörü Hakan Demir, “Yerli rotasyonunda Şehmus, Rıdvan, Berke ve Erkin dışındakilerin de A Takım deneyimi yok. Yepyeni bir takım olarak hazırlık dönemi bizim için çok önemli ve şu ana kadar sakatlarımız dışında işlerin iyi gittiğini, yabancıların uyum sağlamaya başladığını, yeni katılan gençlerin sorumluluk aldığını söyleyebilirim” dedi.

Genç oyuncuların performansından duyduğu memnuniyeti dile getiren Demir, “Şurası muhakkak ki TEKSÜT Bandırma BK’daki gençler, yaşıtlarına göre deneyimliler ve basketbolu daha fazla bilerek geliyor. Cesur, vazgeçmeyen, rakipten korkmayan çocuklar. Taktikle ilgili bazı eksikleri var, bu da çok doğal” dedi.

Hazırlık maçlarında ortaya koydukları mücadelenin umut verdiğini ifade eden Hakan Demir, “Hazırlık maçlarında gösterdiğimiz performanstan memnunun ama yabancıların da genç olduğunu dikkate alırsak takımın Basketbol Süper Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde işler zorlaşınca verecekleri reaksiyon önemli. Yani asıl sınavı dar boğazlardan geçerken verecekler” dedi.

Yabancı oyuncuların da beklentilerini karşılayacağını belirten Hakan Demir, “Yabancılar, bireysel hedefleri olan iyi karakterli oyuncular ve hedeflerini takımla birlikte gerçekleştirmek istiyorlar. Genciyle yabancısıyla ileri gitmek isteyen bir oyuncu topluluğuna sahibiz” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here