“Görevden ve mücadeleden kaçmıyoruz, kaçmayacağız”

0
167

Balıkesir Tabip Odası yönetimi tarafından yapılan açıklamada, hekimlerin salgınla mücadeleden kaçmadıkları ve kaçmayacakları bildirildi.

“SANKİ KÖLE DÜZENİNDE ÇALIŞTIRILIYORUZ”

Oda yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “İlimizde hemen her gün yeni meslektaş(lar)ımızın Covid-19 veya temaslı olduğu haberlerini almakta, tanık olmaktayız. Baştan beri söylediğimiz gibi bizler cansiperane çalıştığımız bu görevden ve mücadeleden kaçmıyoruz, kaçmayacağız. Anayasal güvence altında olan izinleri, istifaları ve emeklilik hakları dahi engellenen ve sanki köle düzeninde çalıştırılan, Covid-19’un meslek hastalığı dahi sayılmadığı sağlık çalışanlarına rutin test yapılmasını, yeterli kişisel koruyucu ekipman sağlanmasını, esnek çalışmanın her meslek grubu gibi sağlık çalışanlarında da uygulanmasını ve insani şartlarda çalıştırılmasını talep ediyoruz.

“EN AZ 15 GÜN KISITLAMALAR ÇOK CİDDİ UYGULANMALI”

Sağlık sisteminin yeniden kontrol edilebilir olması sağlık çalışanlarının üzerindeki fiziksel ve psikolojik yükünü azaltmak, bulaşın azaltılması için en az 15 gün süreyle kısıtlamaların çok ciddi uygulanmasını istiyoruz.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here