Gümrüğe onay çıktı

0
103

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, iki yıldır kurulması için mücadele verdikleri Balıkesir Gümrük Müdürlüğü’nde mutlu sona ulaştıklarını bakanlıktan gerekli onayın çıktığını açıkladı.

Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, 2017 yılından itibaren Ticaret Bakanlığı nezdinde yaptıkları girişimler sonucunda Balıkesir Gümrük Müdürlüğü’nün kurulmasının onaylandığını bildirdi.

BSO Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, “Odamızca 2017 yılında ilimizde Gümrük Müdürlüğü kurulması talep edilmiş ve bu talebimizi her mecrada dile getirilmiştir. 2 Mart’ta Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın odamızı ziyaretinde kendisinden ilimizde Gümrük Müdürlüğü kurulması sözünü almıştık. Ticaret Bakanlığımızdan almış olduğumuz yazıda 10.05.2019 tarihinde Balıkesir Gümrük Müdürlüğünün kurulması uygun bulunmuştur. Talebimizin olumlu sonuçlanmasında emeği geçen Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası Başkanımız ile Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti üyelerine teşekkür ediyorum. Balıkesir ihracatına büyük katkı sağlayacak olan Gümrük Müdürlüğümüzün ülkemize, Balıkesir’imize, ihracatçı üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here