Gümrükte son aşama

0
146

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile yaptıkları toplantıda Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü konusunu ele aldıklarını söyledi. Çelik, Gümrük Müdürlüğü’nün 2021 yılında açılacağını bildirdi.

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜNDE SONA GELİNDİ

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, partisinin milletvekilleri Belgin Gökçe Uygur ve Yavuz Şubaşı ile birlikte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya geldikleri toplantıda, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü konusunu masaya yatırdıklarını açıkladı.

2021 YILINDA AÇILACAK

Çelik, “Taslak protokolümüz Ticaret Bakanlığı’na iletildi. 30 bin metrekare büyüklüğündeki arazinin tevhit işlemleri devam etmekte olup bir yandan da gümrük alanının mimarlık mühendislik projelerinin hazırlatılmasına başlandı. Bakanımızla yaptığımız istişareler sonucunda Ticaret Bakanlığı ile imzalanacak protokole göre Gümrük Müdürlüğü’nün, önümüzdeki yılın son çeyreğinde  açılması planlanmaktadır” dedi.

RUHSAR PEKCAN’A BAŞSAĞLIĞI

Çelik, “Her zaman desteğini gördüğümüz Bakanımızın on gün önce vefat eden kıymetli validesi Zehra (İhsan) Kadaifci hanımefendi için de, milletvekillerimizle birlikte başsağlığı dileklerimizi ilettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here