Ak Parti Balıkesir Milletvekili Canbey: Davet bekleyen değil, masa kuran Türkiye var

0
203

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüttüğü diplomasi başarısını anlattı. Canbey, “Türkiye’nin diplomasi başarısını herkes konuşuyor fakat üzülerek görüyoruz ki muhalefet bu başarıyı görmezden geliyor, yok sayıyor” dedi.

Milletvekili Mustafa Canbey, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, her anlamda adaletin tesis edilmediği bir dünyada kalıcı barışın, huzur ve istikrarın da sağlanamayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürütülen güçlü, dinamik ve ısrarlı diplomasi ile dünya barışına katkı konusunda önemli adımların atıldığını dile getiren Canbey, “Ülke olarak can kayıplarının önüne geçmek, bölgemizde barış ve istikrarı yeniden tesis etmek için yoğun çaba harcıyoruz ve harcamaya devam ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna savaşı öncesi ve sonrasında yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinin dünyanın takdirini topladığını belirten Ak Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, Türkiye’nin Antalya Diplomasi Forumu’nda, savaşın taraflarını ilk kez dışişleri bakanları nezdinde aynı masada bir araya getirme başarısı gösterdiğini söyledi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla barışı önemseyen, barış için mücadele eden ve bunu da başarıyla gerçekleştiren bir Türkiye’nin bulunduğuna dikkat çeken Canbey, “Türkiye’nin diplomasi başarısını herkes konuşuyor fakat üzülerek görüyoruz ki muhalefet bu başarıyı görmezden geliyor, yok sayıyor” diye konuştu.

Canbey, Fransa Cumhurbaşkanı Adayı Jean-Luc Melenchon’un Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u Rusya-Ukrayna savaşı konusunda yalnızca telefon diplomasisi yapmakla suçladığını ve Türkiye’nin Antalya’da elde ettiği diplomasi başarısını örnek gösterdiğini aktardı.

İYİ Parti’li bir milletvekilinin Antalya Diplomasi Forumu’na yönelik paylaşımını hatırlatan Milletvekili Canbey, “Masanın şeklini eleştiriyor, ülkemizin elde ettiği bu büyük başarıyı gölgelemeye çalışıyor. Oysa Türkiye olarak milletimizin, devletimizin elde ettiği başarılarda birlik olmalıyız, beraber olmalıyız ve ülkemizin başarısını yüceltmeliyiz. Bu yapılan muhalefet maalesef milletimiz tarafından da dikkatle izleniyor. Bu şaşı bakış milletimiz tarafından eleştiriliyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here