DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.8491.124

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, başkanvekili oldu

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, bir süredir gündemi meşgul eden müsilaj konusunu araştırmak için TBMM’de yeni kurulan Müsilaj Araştırma Komisyonu Başkanvekilliği’ne seçildi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Ankara’daki önemli görevleriyle Balıkesir’i gururla temsil ediyor. Marmara Denizi’nde görülen ve ekolojik dengeyi tehdit eden deniz salyası, kısa bir süre önce ülke gündemine girmiş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesinde temizlik çalışmalarına başlanmıştı.

TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partilerin ortak önergesiyle, Marmara Denizi’nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasına karar verilmişti. Kurulan komisyon ilk toplantısını gerçekleştirdi ve Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, komisyonun Başkanvekilliğine seçildi.

Komisyon Başkanlık divanı şu isimlerden oluştu: Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir (Komisyon Başkanı), Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey (Komisyon Başkanvekili), Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu (Sözcü), MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy (Katip).

Komisyon konunun uzmanlarının ve akademisyenlerin görüşlerini alacak, müsilajı tüm yönleriyle masaya yatıracak, gerek görüldüğünde deniz salyasının yaşandığı bölgelerde incelemeler yapacak ve tüm bu çalışmaların ardından müsilaja karşı çözüm önerilerinin yer aldığı rapor hazırlayarak kamuoyu ile paylaşacak.

TBMM’de Dışişleri Komisyonu ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyeliklerinin yanında Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevini sürdüren Mustafa Canbey, Ak Parti Genel Başkanvekili Yardımcılığı görevini de yürütüyor. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP