DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.963.482 0.445
Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti İl Başkanı Başaran: Gün birlik olma günüdür

Ak Parti İl Başkanı Başaran: Gün birlik olma günüdür

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından tüm teşkilatlar olarak bölgeye yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Kahramanmaraş depreminin ardından tüm parti teşkilatları olarak yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Başaran, “Öncelikle başımız sağ olsun. Türkiye olarak, millet olarak büyük bir imtihan ile karşı karşıyayız. Rabbim yardımcımız olsun. Devletimiz tüm kurumları ile depremden kaynaklı yıkım yaşanan 10 ilimizde teyakkuz halindedir. Enkaz altında olan vatandaşlarımızın kurtarılması için ekiplerimiz ve vatandaşlarımız yoğun bir çalışma göstermektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından Osmaniye iline görevlendirildi. Tüm birimlerimizle Osmaniye bölgesine hareket ediyoruz. Ak Parti Balıkesir İl teşkilatı ve İlçe teşkilatları olarak da koordineli şekilde bölgeye destek ve yardım amaçlı çalışmalarımızı hızlı bir şekilde başlattık. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde yardımlarınızı deprem bölgesine iletmemiz için Balıkesir Merkez Büyükşehir Belediyesi BAKOM Binası ve ilçelerimizdeki itfaiye binalarına battaniye, gıda kolisi, ısıtıcı, su ve giysi gibi tüm acil ihtiyaç malzemelerini bırakabilirsiniz” dedi.

BAŞARAN: ACİL KAN İHTİYACI İÇİN 150 BİN ÜYEMİZİ HAREKETE GEÇİRDİK

Deprem bölgesine ilave kan ve kan ürünlerinin tedariki için tüm yönetim kurulu üyelerini harekete geçirdiklerini belirten Başaran, “150 bin üyemizin kan guruplarının tespiti ve acil kan ihtiyacının karşılanması için çağrılarımızı hızlandırdık. Bu konuda tüm yönetim kurulu üyelerimiz kan gurubu tespit çalışmalarına başladı. Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı olarak tüm Balıkesirli hemşehrilerimizi kan vermeye, maddi destek, yerinde kurtarma ekiplerimize destek ve lojistik destek sağlamaya davet ediyoruz. Hemşehrilerimizin ve Ak Parti teşkilatlarımızın bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına inanıyorum. Şu an bölgede devletimizin tüm bakanlıkları, birimleri, STK’larımız, Kızılay’ımız, AFAD ekiplerimiz teyakkuz halinde çalışmalarını yürütmektedir. Haberleşmenin ve iletişimin kesintiye uğramaması için GSM hatlarını mümkün olduğunca kullanmamamız ve bu konuda yapılan uyarıları dikkat etmemiz gerekiyor. Bilgi kirliliğini engellemek adına sadece yetkililerin açıklamalarına itibar ediniz” dedi.

“GÜN BİRLİK OLMA, BERABER OLMA GÜNÜDÜR”

Deprem bölgesine yardım için tüm Balıkesirlileri göreve davet eden Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Ak Parti İl teşkilatı ve İlçe teşkilatları olarak, öncelikle tüm yönetim kurulu üyelerimizin tüm üyelerimizin kan gruplarını tespit etmesi için çalışmalarımızı başlattık. Ayrıca, teşkilatımızda arama kurtarma eğitimi almış arkadaşlarımızı, bölgede hizmet edebilecek arkadaşlarımızı ve maddi yardım ve destek toplama sorumlularımızın belirlenmesi için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sabah saat 04:00 sularında yaşanan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun 4. seviye felaket olarak açıkladığı deprem maalesef ciddi bir yıkıma sebep oldu. Bu konuda hepimize büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Gün birlik olma, beraber olma günüdür. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimizi korusun. Tekrar tüm Balıkesirli hemşehrilerimizi yaşanan felakete yardım ve destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP