DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.119.5891.319

Ak Parti İl Başkanı Başaran: Miraç, yeniden diriliş için büyük bir imkan 

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı, Miraç Kandili sebebiyle Ali Hikmet Paşa Meydanı ve Toplu Taşıma Merkezi’nde Balıkesirlilerle bir araya geldi, kandil simidi ikram etti.

Esnafı ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan ve Balıkesirlilerin Miraç Kandilini tebrik eden Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Miraç; Sevgili Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Sidre-i Münteha’ya kutlu yolculuğunun yıldönümü. Bu vesile ile halkımızın Mirac Kandilini tebrik ederim. Rabbimiz Mirac’ın feyiz, bereket ve rahmetini cümlemizin hanesine ve gönlüne doldursun, bu vesile ile sıhhat ve afiyet İhsan etsin” dedi.

PANDEMİ KURALLARI ÇERÇEVESİNDE KANDİL SİMİDİ İKRAM EDİLDİ

Ak Parti İl teşkilatının Miraç Kandili etkinliğinde pandemi kuralları çerçevesinde kandil simidi ikramı yapılırken, Kadın kolları ve Gençlik Kolları yöneticileri vatandaşların ve esnafın Miraç Kandilini tebrik etti.

İl BaşkanıEkrem Başaran, “Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV), 27 Recep 621 hicri tarihinde gece Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi.Bu mukaddes gecenin, Mescid-i Aksa bilincini, özlemini ve gayretini artırarak, miracın mabedinin selametine, işgal ve zulmün bertaraf edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu gece, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç kandilini hep birlikte idrak edeceğiz. Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı olarak, bugün halkımızın kandillerini tebrik etme fırsatı bulduk” dedi.

BAŞARAN: PANDEMİNİN OLUŞTURDUĞU ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Yaşanılan bu zor günleri inşallah atlatacaklarını ifade eden Başaran, “Pandeminin oluşturduğu ağır şartları birlikte yeneceğiz. Bizler, dikkati elden bırakmaz, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarsak kırmızıdan maviye hızlı bir şekilde dönmüş oluruz. Halkımızın yaşadığı zorlukların bilincindeyiz. Zorlukları birlikte aşacağız. Normale dönmek için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu bilerek hareket edersek, başarırız. Rabbim, bu mübarek gecenin hürmetine bizleri bu illetten korusun ve kurtarsın. Bunun içindir ki; Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkandır” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP