Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti MKYK Üyesi Belgin Uygur: DSİ yatırımlarımız devam ediyor

Ak Parti MKYK Üyesi Belgin Uygur: DSİ yatırımlarımız devam ediyor

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Sındırgı Çamalan Göleti İkmali ihale izninin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından onaylandığını açıkladı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Belgin Uygur, Balıkesir’e DSİ yatırımlarının devam ettiğini açıkladı. Uygur, “Şehrimizde DSİ yatırımlarımız devam ediyor. Toplam keşif bedeli 35 milyon lira olan Sındırgı’daki Çamalan Göleti ikmal işi ihale izni onaylandı. Çiftçimize, üreticimize büyük katkı sağlayacak olan gölet ikmal işi hayırlı olsun. İhale süreci yakın zamanda başlayacak olan gölet tamamlandığında 184 hektar alanda sulama yapılacak.

DSİ şehrimizde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tarımsal alanlarımızın sulanması için yapılan yatırımlar çiftçimizin, üreticimizin yüzünü güldürüyor. Türkiye’yi doyuran şehir Balıkesir’imizin zengin topraklarının bereketlenmesi, büyümesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarım ve Orman Bakanımıza ve DSİ’ye şehrimize destekleri dolayısıyla teşekkür ediyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP