DOLAR28,9120% -0.05
EURO31,3745% 0.05
STERLIN36,5809% -0.02
FRANG33,1579% 0.05
ALTIN1.885,88% 0,07
BITCOIN1.225.0985.529

Ak Parti MKYK Üyesi Belgin Uygur teşkilatla buluştu

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti MKYK Üyeliğine seçilen Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ankara dönüşü ilk ziyaretini il teşkilatına yaptı. Uygur, “Şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Kutlu davamızda bizlere tevdi edilen tüm görevleri Ak Parti’nin bir neferi olarak ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşması çalışacağız” dedi.

Ak Parti MKYK Üyeliğine seçilen Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ankara dönüşü il teşkilatını ziyaret etti. Uygur, partililer ve İl Kadınlar Kolu Başkanı Meral Cengiz tarafından çiçeklerle karşıladı. Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran ve Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı yapan MKYK Üyesi Uygur, Balıkesir ile ilgili bir çok önemli konuyu masaya yatırdı.

BAŞARAN: BALIKESİR OLARAK CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ak Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur ile yapılan toplantıdan sonra açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın MKYK Üyeliğinde Vekilimiz Sayın Av. Belgin Uygur’a yer vermesi, Balıkesirliler olarak bizleri gururlandırdı. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz, Balıkesir’imize verdiği değer bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

“BELGİN UYGUR VEKİLİME BAŞARILAR DİLİYORUM”

Yavuz Subaşı Vekilimden bayrağı devralan Belgin Uygur Vekilime bu anlamda başarılar diliyorum. Belgin Uygur Vekilim, bugüne kadar milletin dertleriyle dertlenen, iç içe olan biri. Mütevazi kişiliğiyle her zaman sahada olan, Balıkesir’in tüm ilçelerini ziyaret eden, milletimizin isteklerini, dertlerini dinleyen vekilimize başarılar diliyoruz. Ayrıca, Balıkesir’e gelir gelmez ilk ziyaretini İl Başkanlığımıza yapmasından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Balıkesir’de Ak Parti, hizmetlerine hız kesmeden devam edecek. Ak Parti’nin hedefi bellidir. Hedef 2023. Türkiye için Güven ve İstikrar şiarıyla, tüm teşkilat üyelerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. Ülkemizin ve Balıkesir’imizin kalkınması, refahı ve huzuru için durmadan mücadele edeceğiz. Milletimize hizmet Hakk’a hizmettir anlayışı ile hareketle ve ilk günkü aşkla yola devam edeceğiz” dedi.

UYGUR: CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Balıkesir’de Ak Parti’nin her zaman hizmet odaklı çalıştığını ve Ak Parti Balıkesir teşkilatının her daim vatandaşın yanında olduğunu söyleyen Ak Parti MKYK Üyesi Belgin Uygur, İl Başkanı Ekrem Başaran’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine  gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Uygur, “Öncelikle, kongremizde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliğine seçilmemden dolayı şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Kutlu davamızda bizlere tevdi edilen tüm görevleri; Ak Parti’nin bir neferi olarak ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşması çalışacağız. Bizler, Türkiye için güven ve istikrar hedefi ile kutlu yürüyüşümüzde daima Cumhurbaşkanımızla beraberiz” dedi.

“ÇİFTÇİMİZE DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLADI”

Çiftçilere mazot ve gübre destekleme ödemelerinin başladığını belirten Milletvekili Belgin Uygur, Balıkesir’de 2 milyon 293 bin 236 dekar alanda üretim yapan 40 bin 566 çiftçiye 2020 yılı için 73 milyon 614 bin 107 lira tutarındaki ödemelere başlandığını söyledi.

Milletvekili Uygur, “Ayrıca gelen talepler üzerine, salgın sebebiyle ara verilen Edremit-Ankara uçuşları pazar gününden itibaren tekrar başlıyor. Şehrimiz açısından önemli bir hizmet olan uçuşların başlamasında desteği ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“BALIKESİR’DE GÜÇLÜ KADINLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, Kadın Kooperatifçiliğinde işbirliği ve diyaloğu geliştirmek ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla önemli bir çalışma başlatıldığını söyleyen Uygur, “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın koordinasyonunda Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Ticaret Bakanlığımız tarafından imzalanan Kadın Kooperatiflerimizin güçlendirilmesi işbirliği protokolü kapsamında Kadın Kooperatifçiliğinde işbirliği ve diyaloğu geliştirmek ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Kadın Kooperatifleri Marmara Buluşması toplantımızda önemli kararlar aldık. Kadınlarımızın ekonomiye, üretime, istihdama yapacakları emekleri ve katkıları daima desteklediğimizi, Balıkesir’imizde güçlü kadınlarımızın, tecrübe ve emeklerini birleştirerek atacakları tüm adımlarda arkalarında olduğumuzu bilmelerini isterim” dedi.

UYGUR: SAVAŞTEPE VE BİGADİÇ MESLEK LİSELERİMİZİN PROJE OKULU OLMASI ONAYLANDI

Ak Parti MKYK Üyesi Milletvekili Uygur, Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Proje okulu olmaları konusunda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ile yaptığı görüşmelerin olumlu neticelenerek, proje okulu olmalarının onaylandığını söyledi.

Uygur, “Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Lisesine dönüştürülmesinin ardından bir de proje okulu olması, Eğitim ve İlçemiz açısından büyük önem taşıyor. Aynı şekilde; Bigadiç’te yapılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin bağlı olduğu Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de proje okulu olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Çevre illerden gelecek öğrencilerimizin de artık eğitim alabileceği proje okullarımız; şehrimize, ilçelerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP