DOLAR27,2371% 0.11
EURO28,9103% -0.03
STERLIN33,2344% -0.34
FRANG30,0564% -0.02
ALTIN1.681,83% 0,43
BITCOIN726.0050.574

Ak Parti’de eğitimler başladı

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Balıkesir İl teşkilatı, parti içi eğitim çalışmalarının startını verdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Zehir, ‘Son 40 yılda Ekonomik Göstergeler’ konusunda partilileri bilgilendirdi.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı parti eğitim çalışmalarına başladı. Çamlık Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen eğitimde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Zehir, ‘Son 40 yılda Ekonomik Göstergeler’ eğitim seminerini gerçekleştirildi. Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Yürütme Kurulu Üyeleri ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı eğitim çalışmasında Türkiye’nin son 40 yılı ve bugün gelinen durum Prof. Dr. Cemal Zehir tarafından sunum yapılarak anlatıldı.

BAŞARAN: EĞİTİMLERİMİZE BAŞLADIK

Teşkilat üyeleri için çok kapsamlı bir eğitim programı hazırladıklarını dile getiren Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Teşkilat eğitimi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önem verdiği ve talimatlarının ardından hazırlanmaya başlayan bir çalışma. Ak Parti Genel Merkezi Tanıtım Medya, Ar-Ge ve Teşkilat başkanlıklarımızla birlikte bu çalışmaları yürütüyoruz. Bugüne kadar birçok konuda vizyon projeler ortaya koyan Ak Parti, aslında siyaset akademisi ve parti içi eğitimleri ile vizyonunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Bugüne kadar bu çalışmanın uğraşını verdiğimiz gibi bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. İnşallah eğitim çalışmaları sayesinde birçok kardeşimiz hem kadrolarda ciddi anlamda ülke yönetimi noktasında geldiğimiz boyut, partimizin misyonu, vizyonu  2023 ve 2053 hedeflerini nasıl hayata geçireceğimizi ortaya koyacak bir çalışmayı hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günü hazırladığımız eğitim programlarıyla ak kadrolarımızın daha donanımlı hale gelmesi için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.

BAŞARAN: HEDEFİMİZ 2023 BU NEDENLE SAFLARI SIKI TUTACAĞIZ

2023 seçimlerine gidilen bu süreçte Ak Parti karşıtlığı ve Recep Tayip Erdoğan’ı bir daha Cumhurbaşkanı yapmamak için bugüne kadar bir araya gelmeyen yapıları birlikte görüyoruz. En büyük zulmü tek parti döneminde gördük diyenler sırf Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan iktidardan gitsin diye muhalefet partilerinin yanında ileri karakol olmuş vaziyette. Biz safları sık tutacağız. Daha iyi çalışmalar yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki seçimde de bu farkımızı ortaya koyacağız. 19 yıldır Türkiye’de yapılamayanı ve/veya yaptırılmayanı yapan, hayal eden ve gerçekleştiren bir Ak Parti var. Ak Parti’de siyaset yapmaktan, sorumluluk almaktan gurur duyduğum gibi tüm teşkilat mensuplarımızın da aynı duygularla hareket ettiğini biliyorum. Bizim derdimizde, özlemimizde, öznemiz de vatan, millet, bayrak sevdasıdır. Müslüman coğrafyasında din kardeşlerimizin yaşadığı ve yaşatıldığı zulümde bizim derdimiz. Milletimizin ileri medeniyetler seviyesine ulaşması da bizim derdimizdir. Yaparsa Ak Parti yapar. Çünkü, bizim yoldaşımızda, sevdamız da milletimizdir. Parti içi eğitimlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“TÜRKİYE DÖRT BİR YANDAN KUŞATILMAK İSTENİYOR”

Çamlık Kütüphanesi toplantısı salonundaki eğitimde konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Zehir ise; “Stratejik boyutta Azerbaycan, Ermenistan ve Türkiye’nin dört bir yandan kuşatılmak istendiği bir ortamda Güney Kafkasya’da yeni stratejiler devreye sokuluyor. İçinde bulunduğumuz durumu en güzel anlatan tek kelime ile kaostur. Bu kaos ortamı ancak şöyle tanımlanabilir. Kaosu tanımlayamayanlar kaosun içinde yok olurlar. Kaos ne odur ne o değildir. Hem odur hem o değildir. Kaos bu bakış açısını anlamlandıranlar için büyük fırsatlar sunar. Kaos ortamını tanımlamakta başarısız olanlar Karabağ Meselesinde sınıfta kalmaktadırlar. Karabağ’ın işgali 1992 yılında başladı. Ermenistan Karabağ ve diğer Azerbaycan topraklarını 1992 yılında işgal ederken yalnız değildi. Şimdi de yalnız değildir. Ermenistan’ı o gün silah ve asker olarak Rusya, Fransa ve ABD Ermeni diasporası koşulsuz destekledi. Azerbaycan’ın o gün Türk Gönüllüler dışında hiç destekçisi yoktu. Hatta ciddi bir savunma silahı da yoktu. Ermenistan 1992 yılından beri Karabağ ve diğer Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sini işgal etmiştir. BM güvenlik konseyi bile Ermenistan’ın bölgede işgalci olduğunu kabul etmektedir. Türkiye ile yaptığı askeri iş birliği anlaşması ile askeri silah ve teçhizat yönünden güçlenerek vatan topraklarını kurtarmak için hazırlandı. Türkiye ve Azerbaycan bir millet iki devlettir. Türkiye’nin Azerbaycan Türklerinin yanında olması en doğal durumdur. Bu aşamada kazanan Recep Tayyip Erdoğan ve İlhan Aliyev’dir” dedi.

“ALGI YAPANLARA TAVSİYEM MASA BAŞINDA OTURMAYIN, SANAYİ BÖLGELERİNİ GEZİN”

Türkiye’de son 40 yılda ve günümüzdeki ekonomik durum hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Zehir, “Ben Türkiye’de 2800’den fazla işletme üzerinde ondan fazla araştırma yapmış biriyim. Sakarya’dan Edirne’ye kadar girmediğim fabrika nerdeyse yok gibidir. 1997’de Gebze organize sanayide faal 16 tane işletme vardı. Şimdi yüzlerce fabrika vardır. Sakarya’dan Edirne’ye kadar binlerce fabrika var ve hepsi çalışıyor. Bunlar sadece inşaat malzemesi üretmiyor. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen ülkelerine yan ve ana sanayi ürünü üretiyorlar. Türkiye’ye yabancı sermaye girmiyor diyenler bu bölgeyi gezerlerse dünyanın bilinen markaları burada üretim yaptığını görürler. Masa başı yazmayı bırakın bu sanayi bölgelerini bir gezin. Ben 27 yıldır geziyorum, onun için bazı dostlardan farklı düşünüyorum.

“TÜRKİYE EKONOMİK OLARAK İYİ DURUMDADIR”

Tüm ekonomik veriler cari açık dahil Türkiye ekonomik olarak iyi durumdadır. Buna inanın. Masa başı yazmak kolaydır. Size diyeceğim odur ki, uluslararası yatırımcılar ve fonlar Türkiye iyi yönetilemiyor algısı oluşturarak Türk işletmelerini zora sokmak, Türk Lirasının değerini düşürmek ve sonra da Türk işletmelerini ucuza kapmak istiyorlar. Bu manipülatörlerin oyununa gelmeyin. Herkesin siyasi görüşüne saygı duyarım. Fakat ülkeme yapılan haksız ithamlara asla. Benim yaptığım budur” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP