Altıeylül’de tarla yolları açılıyor

0
155

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kırsal mahallelerde bulunan arazi ve tarla yollarında düzenleme, genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Kırsal mahallelerde kilit parke taşı döşeme çalışmalarını sürdüren Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tarla yollarında yol açma işlemlerine de devam ediyor.

Merkez-kırsal ayrımı yapmadan karış karış Altıeylül’ü dolaşan Belediye Başkanı Hasan Avcı, sahada görev yapan personeline hem moral veriyor hem de yürütülen faaliyetleri yakından inceliyor.

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce 81 kırsal mahallede yürütülen arazi/tarla yollarında düzenleme/genişletme çalışmaları kapsamında bu yıl bin 90 kilometre arazi ve tarla yolları düzenlenip genişletilecek. Çalışmalar bittiğinde toplamda bin 500 kilometre arazi ve tarla yolunun tamamlanması planlanıyor.

Çalışmaları yakından takip eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Altıeylül geniş bir coğrafyaya sahip. 81 kırsal mahallemiz var ama bu kırsal mahallelerin kendi içerisindeki mahalleler ile birlikte toplamda 104 mahallemiz var. Bu mahallelerin doğal olarak bir takım ihtiyaçları oluyor. Ne kadar ihtiyaçları varsa bizler Altıeylül Belediyesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz.

Geçen sen 260-270 bin metrekare kilit parke taş döşemiştik ki bu sene itibariyle 60 bin metrekareye yaklaştık. 400 bin metrekarelik ihalemizi yapmıştık, onun da sonuçlanmasını bekliyoruz. Yoğun bir şekilde kırsal mahallelerimizin ayağını çamurdan kurtarmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Tabi en önemli çalışmalardan birisi olan tarla yolları ile ilgili her sene ciddi bir mücadelemiz oluyor. Bugün itibariyle de bin 90 kilometre tarla yolu yapılmış, bitmiş durumda. Tarla yollarını bitirdiğimizde bu sene yaklaşık bin 500 kilometreye yakın tarla yolu açmış olacağız. Kolay değil. Zahmetli ama bizler inanarak, aşkla ve şevkle ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmet etmek için muhtarlarımızla birlikte mahallelerimize değer katıp sorunları çözmek adına çalışıyoruz; inşallah da çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here