Arslan, öğrencilerle zeytin topladı

0
115

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Mimar Sinan İlkokulu öğrencileriyle birlikte zeytin tarlasında hasat yaptı. Öğrencilere zeytin ve zeytinyağının nasıl elde edildiği uygulamalı olarak anlatıldı.

Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Tarımsal Üretim ve Tarladan Sofraya Gıda Güvenilirliği Bilincinin Oluşturulması’ projesi kapsamında Mimar Sinan İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri zeytin ve zeytinyağının tarladan sofraya ulaştığı süreci uygulamalı olarak öğrendi. Dereli Mahallesi’ndeki zeytinlikte yapılan etkinlikte öğrenciler Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile birlikte zeytin hasadı yaptı. Arslan, “Edremit’in en önemli geçim kaynağı olan zeytinimiz ve zeytinyağımızın tarladan sofraya olan serüvenini yakından tanımaları ve yerinde görmeleri açısından bu tür faaliyetler çok önemli. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü başta olmak üzere etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğe Kaymakam Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sabriye Akçay, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, Alemizade Zeytincilik sahibi Lütfü Muammer Alemoğlu da katılarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here