DOLAR28,9301% 0.01
EURO31,2284% 0.22
STERLIN36,3634% 0.03
FRANG33,0892% 0.11
ALTIN1.885,70% 0,10
BITCOIN1.275.6970.222

‘Askıda Kariyer’, gençlere destek olacak

Yayınlanma Tarihi :

Eğitim ve iş dünyasını bir araya getirerek gençlere yol göstermeyi amaçlayan ‘Askıda Kariyer’ projesi, Türkiye’de İzmir’den sonra ikinci olarak  Balıkesir’de hayata geçiyor. İzmir’de sadece TEV bursiyerlerine mentörlük yapılması üzerine kurulan proje, Balıkesir’de farklı olarak BAÜN Rektörlüğünün ve Milli Eğitim’in de katılımıyla tüm yetenekli gençlere hitap edecek.

‘Askıda Kariyer’ projesi Balıkesir’i birleştirdi. Meslek profesyonelleri ile o branşta eğitim gören gençlerin mentörlük ilişkisiyle bir araya getirilmesi, bu yolla gençlere tecrübe ve hayat bilgisi aktarılmasının hedeflendiği projeye Balıkesir’de tüm resmi kurumlar, meslek odaları ve eğitim kurumları destek veriyor.

Balıkesir bu anlamda projeyi yürütüş şekliyle tüm Türkiye için rol model haline geldi. Gerçek anlamda bir sanayi eğitim işbirliği olan proje ile gençlerin iş hayatını tanımaları ve işverenlerin de nitelikli gençlerle yakından ilgilenmeleri hedefleniyor.

Proje; Balıkesir’in eğitim kurumlarındaki parlak öğrencilerin mentörlük yoluyla iş ve meslek bilgilerinin artırılmasını ve bu yolla şehrin insan kaynağı potansiyelini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Balıkesir’de Türk Eğitim Vakfı (TEV) bursiyerlerinin yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünün belirleyeceği başarılı öğrenciler ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce seçilecek başarılı meslek lisesi öğrencileri de programa dahil edilecek. Böylece Balıkesir’de yetenekli gençlerin elinden tutulması, onların iş hayatına katılması, Balıkesir’in nitelikli insan kaynağının zenginleştirilmesi ve yetenekli öğrencilerin istihdam edilerek başka illere göç etmesinin engellenmesi için önemli bir adım atılmış olacak. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP