Ayvalık’ta 19 Mayıs coşkusu 

0
91

Ayvalık’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı ve Hüsnü Uğural Stadı’nda görkemli törenlerle yapıldı.

Ayvalık’ta yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenine Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay İsmail İbiş, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Necati Kayaközü, mülki ve askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Hindistan, Bulgaristan ve Kazakistan Halk oyunları ekipleri muhteşem gösterileri ile renk kattı.

Kutlamalar gençlerin hazırladığı muhteşem gösterilerle Hüsnü Uğural Stadı’nda devam etti. Sporun kenti Ayvalık’ın başarılı genç sporcularına ödülleri takdim edildi. Ata’mızın Gençliğe Hitabı ve Gençlerin Ata’sına cevabı yüzlerce Ayvalık’lı öğrenci tarafından okundu.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin “Her ülkenin gençleri o ülkenin aydınlık yüzüdür. Bizim gençlerimiz de ülkemizin aydınlık yüzü. Bu yüzden Atatürk bu ülkeyi her nesilde genç kuşaklara emanet etmiştir. 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here