Ayvalık’ta Kabotaj coşkusu

0
92

Ayvalık’ta, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96. yıldönümü kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki kutlama programı Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kutlamalar, şiirlerin okunması ve denizcilik okulu öğrencilerinin ant metnini okumasıyla devam etti.

Meydandaki törene Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Onur Yakan, Sahil Güvenlik Komutanı Sahil Güvenlik Yüzbaşı Alper Alemisoğlu, Ayvalık Liman Başkan Fırat Çengel, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Güne özel olarak hazırlanan çelenk, Sahil Güvenlik botuyla şehit denizcilerin ruhuna izafeten ilçe protokolü tarafından denize bırakıldı.

Ayvalık Liman Başkanlığı önünde düzenlenen yüzme ve yağlı direğe tırmanma yarışları ilgi çekti. Başarılı sporculara çeşitli ödüller verildi.

Pandemi koşulları nedeniyle iki yıldır yapılamayan 100 metre Serbest Yıldızlar, 100 metre Serbest Gençler, 100 metre Serbest Büyükler yarışlarının yanı sıra günün en renkli ve heyecanlı yarışı yağlı direkten bayrak alma yarışları izleyenlere heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşattı. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here