Balıkesir kurala uydu

0
409

ÖZEL HABER – Vali Ersin Yazıcı, iki günlük sokağa çıkma yasağını ve korona virüs salgınıyla ilgili son gelişmeleri HABERCİ’ye anlattı. Vali Yazıcı, “Balıkesirliler genel olarak yasağa uydu. Hastanelerimizdeki yoğun bakım kapasitesinin çok az bir kısmını  kullanıyoruz. Tüm ilçelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile kurumlara gelecek vatandaşlar için 90 bin maske gönderdik. Vatandaşlarımız evde kalsın” dedi.

Korona virüs salgını nedeniyle hafta sonu iki gün boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağına Balıkesirliler çok büyük oranda uyum gösterdi.

Vali Ersin Yazıcı, il genelinde sokağa çıkma yasağı ile ilgili ilk gün çok az sayıda insana ceza kesildiğini söyledi.

“YOĞUN BAKIMLARDA YOĞUNLUK YOK”

Korana virüs salgınıyla ilgili gelişmeleri anlatan Vali Ersin Yazıcı, “Kurallara uyan bir Balıkesir vardı ve bundan memnunuz.  Hastanelerimizde yoğun bakımlarımızda yoğunluk yok. Pozitif vakalarda hastaneye yatması gerekenler Atatürk Şehir Hastanesi’nde toplanıyor. Atatürk Şehir Hastanemizde yoğun bakım ünitesinin kapasitesinin çok az bir kısmı kullanılıyor. Hastanelerimizde sağlık personelimizin kullanacağı maske, önlük, koruyucu sağlık malzemesi gibi ekipmanlarda hiçbir sıkıntımız yok. Sağlık Müdürlüğümüzün depoları dolu. Pazar yerlerinde gerekli maskeleri Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri dağıtıyor. Tüm vatandaşlarımızdan evden çıkmamalarını istiyoruz” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here