Balıkesir Sanayi Odası’nda Nazmi Yarış dönemi

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu’nun 19 Mart 2021 tarihinde vefatının ardından önceki gün toplanan Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısında Başkanlığa Nazmi Yarış oy birliği ile seçildi.

Balıkesir Sanayi Odası’nın yeni başkanı Nazmi Yarış oldu. Sanayi Odası’nda daha önce Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Nazmi Yarış, “Sadece başkanımızı değil tecrübelerinden çokça istifade ettiğimiz, örnek aldığımız, Balıkesirimizin ve ülkemizin kıymetli iş adamı, her şeyden öte abimizi maalesef kaybettik. Bizlere düşen görev onun izinden yürümek, hedeflerine ulaşmak ve yarım kalan projelerini tamamlamak. Ona yakışır şekilde bayrağı ileriye taşıyarak Sanayi Odamızı layık olduğu yerlere getirmek için çalışacağız” dedi.

Balıkesir Sanayi Odası’nda görev dağılımı şöyle oldu: Nazmi Yarış Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Bilcanlı ve Emre İnce Başkan Yardımcısı, Niyazi Eğinlioğlu Sayman Üye, Atilla Acar, Mustafa Madak, Onur Özkul, Sinan Yırcalı, Uğur Kula Yönetim Kurulu Üyesi. Haber: Mahmut ACARÖZ

NAZMİ YARIŞ KİMDİR?

1960 yılında Balıkesir’de doğan Nazmi Yarış, Muharrem Hasbi Koray Lisesi’nde öğrenimini tamamladıktan sonra, Balıkesir Üniversitesi, Necatibey Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Yarış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Nazmi Yarış aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşları ve derneklerde görev aldı. 2018 yılından bu yana Sanayi Odası’nda Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP