DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.8491.124

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, esnafı dinledi

Yayınlanma Tarihi :

Esnaf odaları başkanlarıyla bir araya gelen Vali Hasan Şıldak, “Esnaf demek toplumun kendisi demek. Küçük esnafımız pandemi döneminde büyük sıkıntılar çekti. Devletimiz desteklerle bu yükü hafifletmeye çalıştı. Yerel yönetimlerimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz de sürece katkı sağlamaya çalıştı” dedi.

Vali Hasan Şıldak ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Öğretmen Evi’nde esnaf başkanlarıyla bir araya geldi. Pandemi tedbirlerinin büyük ölçüde azaldığı ve turizm hareketliliğinin başladığı normalleşme döneminin değerlendirildiği toplantıya Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ve ilçelerde faaliyet gösteren esnaf odalarının başkanları katıldı. Esnaf odaları başkanlarından esnafın talep ve sıkıntılarını dinleyen Vali Şıldak, sorunlara yönelik çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

“SİZLER TOPLUMUN EN TEMEL DİNAMİĞİSİNİZ”

Esnafın toplumun kendisi olduğunu belirten Vali Şıldak “Toplantı vesilesi ile esnafımıza buradan bir mesaj vermek istiyorum. Sizler toplumun en temel dinamiğini temsil ediyorsunuz. Esnaf demek kültürümüzde, geleneğimizde toplumun kendisi demektir. Ahi geleneğini temsil eden sizler vesilesi ile Balıkesir’i A’dan Z’ye karşımızda görüyoruz. Bundan sonraki dönemde tekrar yapacağımız karşılıklı istişare ve fikir alışverişleri fayda sağlayacaktır. Çünkü siz toplumun içindeki bireyler olarak hem sivil toplum kuruluşu hem de meslek kuruluşusunuz. Aynı zamanda kamuya hizmet ediyorsunuz. Bize vereceğiniz görüşler, fikirler, alternatif öneriler her zaman bizim için aydınlatıcı oluyor. Çözüme giden yol haritasının oluşmasında toplumun görüşlerinin ve önerilerinin yansıtılmasına vesile oluyorsunuz” dedi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE ESNAFIMIZ SIKINTILI GÜNLER YAŞADI”

Toplumun her kesiminin pandemi döneminde sıkıntı yaşadığını fakat en çok esnafın etkilendiğini belirten Vali Hasan Şıldak, “Pandemi süreci boyunca muhakkak esnafımız Balıkesir’de de sıkıntılı zamanlar yaşadı. Bu sıkıntıları hep beraber toplum olarak çektik ama küçük esnafımız bu yükü omuzlarında daha fazla hissetti. Devletimiz desteklerle bu yükü hafifletmeye çalıştı. Yerel yönetimlerimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz sürece katkı sağlamaya çalıştı. Vaka sayılarının hızlı yükseliş gösterdiği dönemde bir taraftan tedbirler konuşulurken bir taraftan da çok yüksek ölüm hadiseleri vardı. Çok insanımız vefat etti. Bu bakımdan tedbirler alınmak zorundaydı. Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanımızın sık sık dile getirdiği gibi bunlar birer zorunluluktu” diye konuştu.

“AŞININ TEŞVİK EDİLEREK YAYGINLAŞTIRILMASI GEREKİYOR”

Vaka sayılarının Balıkesir’de büyük oranda düştüğüne dikkat çeken Vali Hasan Şıldak, “Vaka sayılarımız düşüşe geçti. Temmuz ayında da gerileyecek. Hükümetimiz artık aldığı son kararda eskisi gibi yaşanabileceğini ancak yine de kontrollü ve tedbirli olmakta fayda olduğunu açıkladı. Bu sebeple maske ve mesafe konusunda tedbirli olmakta fayda var. Salgına karşı şüphesiz diğer güçlü bir silah aşı. Aşının da çevrenizdekileri teşvik edecek şekilde yaygınlaştırılması lazım. Toplum sağlığı için bu oldukça önemli” dedi.

“ESNAF KAZANSIN EKONOMİ CANLANSIN”

Yeni dönemin esnaf için hareketli olmasını dileyen Vali Şıldak, sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm esnafımıza sizler aracılığıyla bereketli, bol kazançlı bir yaz dönemi diliyorum. Esnafımız kazansın, ekonomi canlansın. Özellikle ilimizde güzel hareketli bir yaz dönemi yaşansın. Biz idare olarak her zaman belediyelerimiz ile birlikte güzel çalışmalar ortaya koymaya gayret ediyoruz. Sosyal projelere ağırlık veriyoruz. Sizlerden de her zaman destek bekliyoruz. Karşılıklı anlayış, hoşgörü bekliyoruz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.” Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  27,378827,3861% 0.25
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  28,950629,0664% -0.07
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  33,395933,4657% 0.04
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  29,879729,9498% 0.01
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  20,165620,1799% -0.59
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.603,662.661,20% -0,90
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  1.627,291.627,65% -0,90
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  752.8491.124

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış