BALTOK mağdurları haklarını istiyor

0
82

ÖZEL HABER – Çakıroğlu Emlak adlı işyerinin sahibi Hasan Çakır, BALTOK mağduru olduğunu iddia ederek, mağdur olan bin 800 kişini açtığı davanın devam ettiğini söyledi.

Balıkesir’de emlakçılık yapan Hasan Çakır, BALTOK mağdurlarının açtığı davanın devam ettiğini belirterek, hakkını istediğini söyledi.

“BİN 800 KİŞİYE KREDİ ÇIKMADI”

30 yıl önce o dönemki Belediye Başkanı Sami Gökdeniz’in ihtiyaç sahibi vatandaşlara kurayla 100’er metrekarelik arsa tahsis ettiğini belirten Hasan Çakır, “2014 yılında BALTOK kuruldu. BALTOK, inşaatlarını bize tahsis edilen arsaların üzerine yaptı. Ben o günlerde 50 bin lira peşin ödedim. Kalan borç için 9 yıl vade verdiler. 2014 yılında bizim arsalara 40 bin lira değer biçtiler. Ayrıca daire teklif ettiler. Aralarında ben de olmak üzere bin 800 kişiye kredi çıkmadı. Kaç kişinin daire sahibi olduğu belli değil. Ayrıca bin 800 mağdur bir araya geldik. Dört Avukat tuttuk. Mahkeme süreci devam ediyor. Salı günü Büyükşehir Belediyesine gittim. Bana 6 bin 700 lira teklif ettiler. Kabul etmedim. Ben hakkımı istiyorum. Mağduriyetim giderilsin” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here